Bir kedinin ortalama aylık gideri nedir?

merhaba benim 2 kedim var açıkçası bu konu biraz kedinize göre degisiyo eğer kronik sağlık sorunları varsa veterinerinizin önerdigi mamaları kullanmanız lazım bu mamalar bazen pahalı olabiliyor ayrıca bu bloga göz atmanızı öneririm sizin için açıklayıcı bi yazı olabilir Kedi Bakım Masrafları 2021 - Aylık ve Yıllık Maliyet | suzionline
Hocam öncelikle kumu internetten ucuza getirebilirsiniz. Ben kedime 20 lt kumu 36 TL'ye alıyorum. Yaklaşık 1.5 ay falan gidiyor bunlar. Aylık 24 TL cepte. Eğer ortalama ne çok pahalı ne çok ucuz yem alırsanız ben gibi 1 kg yem 25 TL idealdir. Toplu 15 Kg'luk alırım demeyin aldıktan sonra sonlara doğru kokusu kaçıyor yemin ve kediler yemiyor. O yüzden her ay 1 kg almak daha sağlıklı kediniz için bayatlama konusu vs. için de. Oradan 25 TL cepte. Şimdi gelelim veteriner masrafına. Bu biraz tuzlu işte. 3 ayda 1 gidiyorsun yaklaşık 200 TL tutuyor. Buradan 70 TL cepte. 125 lira falan yapıyor ortalama aylık ama evde besleyecekseniz kedi önermiyorum ben. Doğasına aykırı ve 7/24 eve dıkmış oluyoruz kediyi. Kedimi canımdan çok severim ama evde bakmak gerçekten iyi değil. İsterseniz uzun uzun her şeyi yazabilirim.
evde besleyecekseniz kedi önermiyorum ben ne demek doğa mı bıraktık ki hayvanlara doğasına aykırı diyebiliyosunuz? ben 11 yıldan beri evde kedi bakıyorum evde gayet kedi bakılabiliyor

Verdiğin mamanın kalitesi ve kumun kalitesine gore değişir. Ortalama 80-120 civarı olur. Ama yılda 3-5 kez aşı masrafı da oluyor. Yaşadığın yere göre ve veterinere gör değişiyor aşı ücretleri. 70-100 tl arasi filan oluyor her bir aşı. İlk aldığın yıl normalden daha fazla aşı masrafı oluyor.

Kaliteli mama ve kum aylık 200 olabilir ama mamaın kilosu 80-90 lira ortalama 120-90 liraya gelmkete.

Kedilerin bakımı çok zor değildir ilk ay 600-750 arası bir masraf olabilir tarağı, yatağı, oyuncak vs...

Kedinizin aşılarını yaptırın.
Düzenli olarak tarayın.
Sonra, bunları yapmazsın buraya kedim kulaklığıma el koydu gibi konu açmazsınız.

Düzeni oturtuktan sonra aylık 90-100 arası gideri olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı