Bir kişi 5 vakit değil de 3 vakit namaz kılıyorsa ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merakımdan soruyorum. Bir insanın Allah'a olan inancı tam ise ve iyi bir insansa fakat 3 vakit namaz kılıyorsa ne olur? (Namazı içten ve doğru bir şekilde kılıyor. Fakat sadece sabah, öğle ve yatsı namazı kılıyor diyelim mesela.)
5 vakit daha doğru olur.

Merakımdan soruyorum. Bir insanın Allah'a olan inancı tam ise ve iyi bir insansa fakat 3 vakit namaz kılıyorsa ne olur? (Namazı içten ve doğru bir şekilde kılıyor. Fakat sadece sabah, öğle ve yatsı namazı kılıyor diyelim mesela.)
Günahı ona göre sevabı ona göre olur. Gerçek Müslümanın yapması gereken İslam'ın 5 şartına uyup (namaz kılmak dahil) bunları en iyi bir şekilde yapmasıdır.

Doğru fakat 3 vakit namaz kldığı için mesela cehenneme mi gider veya başka bir şey mi olur sizce?

O Allah(c.c) ile sizin aranızdaki durum. Çok içki içip sadece bir köpek kurtardığı için vs. cennete gidenler de varken 5 vakit namazını kılıp cehenneme gidenlerde var. Tabi bunlar ekstrem durumlar. Namazımı kılmam köpek kurtarırım vs. deyip ondan sonra yan gelip yatmak olmaz. Elinizden ne geliyorsa en iyisini yapmaya çalışın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun cevabı "kıldıklarının sevabını alır , kılmadıklarının cezasını çeker" gibi duruyor, ama late de nolur imanlı gider mi , gitmez mi, yaptığı bir iyilik tüm hatalarını siler mi vs vs. birçok etken var, sorduğun meseleyle ilgili.

Yine de böyle konularda bir camiye giderek, bir vakit namazından sonra imama danışmanızda fayda var , yardımsever birçok imam tanıyorum yardımcı olacaklardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı