5 vakit namaz kılamamak

Arkadaşlar işe gidiyorum, zamanım olmuyor. 5 vakit namaz kılamıyorum, ne yapmalıyım? Cumartesi pazar da PC'de oluyorum, çoğunlukla kılamıyorum. Zaman yetmiyor. Siz ne yapıyorsunuz?
Hocam vaktiniz az ise Farz'ları kılabilirsiniz. İşteyken muhakkak molalarınız vardır. Biraz kendinizle alakalı. Sizin programınızı bilmediğimiz için kesin bir şey demek zor.

Arkadaşlar @cls63 v8 kaza diye bir şey var demiş kaza 5 vakit namazı kaçırınca oluyor.
@qelos 5 vakit diyorum günde sadece 1 namaz değil.
@bitwise ne yaparsaam yapayım olmuyor işte PC bağımlısıyım çünkü.
@16986 işte değil evde diyorum.
@Equarıa peki sorabilir miyim PC'den namaz açınca kılınıyor mu?
PC derken ne kastedmek istedin?
Bilgisayar

Kimsenin zamani yok zaten. Zamani kendiniz olusturacaksiniz. Cumartesi ve pazar, PC'de oluyorum demissiniz de burada herhangi bir mecburiyet ya da namaz kilmaniza engel bir durum göremiyorum. PC'ye girmeden namazlari halledersiniz olur biter.

5 vakit namaz toplamda 40 rekat. Her rekati kuralina göre kilacak olursaniz rekat basi 1 dakika civari harcamis oluyorsunuz. Bu da günde 40 dakikaya tekabül ediyor. PC'ye vakit ayirabiliyorum fakat namaza zamanim yok diyorsaniz o zaman kendinize mazeret üretiyorsunuz demektir.

kaza 5 vakit namazı kaçırınca oluyor.

5 vakit namazi kacirinca derken? Vaktinde kilamadigin her namazin kazasini kilman gerekiyor. 5 vakit kacirinca degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı