Bir kişi bilgisayar mühendisi olmamı istiyor

• Konuyu başlatan P4L
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 258

P4L

Picopat
Daha fazla  
Bu kişi, gelecek artık hep bilgisayar ile olacak diyor. Her şey elektronik olacak diyor. Bilgisayar mühendisi ol diyor. Başka bir meslek yok mu diyorum alternatif bunun gibi, yok diyor en uygunu bu. Sizce doğru mu söylüyor? Benim şu an da belirli bir meslek hedefim yok. Lise 2'ye gidiyorum. Haklı mı sizce? Bana bu mesleği istiyor musun diyecek olursanız tam olarak araştırmış değilim ama sanırım proje gibi bir şey yapıyorlarmış. Aynı zamanda yazılım yazma da varmış işin içinde. Meslekte yapılması gereken bütün olanları bilmiyorum. Mesela yazılım yapmak, proje yapmak demek ne oluyor tam olarak? Yardımcı olursanız ona göre bir yol izleyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kişi, gelecek artık hep bilgisayar ile olacak diyor. Her şey elektronik olacak diyor. Bilgisayar mühendisi ol diyor. Başka bir meslek yok mu diyorum alternatif bunun gibi, yok diyor en uygunu bu. Sizce doğru mu söylüyor? Benim şu an da belirli bir meslek hedefim yok. Lise 2'ye gidiyorum. Haklı mı sizce? Bana bu mesleği istiyor musun diyecek olursanız tam olarak araştırmış değilim ama sanırım proje gibi bir şey yapıyorlarmış. Aynı zamanda yazılım yazma da varmış işin içinde. Meslekte yapılması gereken bütün olanları bilmiyorum. Mesela yazılım yapmak, proje yapmak demek ne oluyor tam olarak? Yardımcı olursanız ona göre bir yol izleyebilirim.
Bilgisayar mühendisliğinden çok yazılım mühendisliği talep görecek.

Elektrik elektronik mühendisliği devre vb elektrik sistemleri ile yazılım öğreniyor.
Bilgisayar mühendisliği ise daha çok yazılım tarafında.
Üniversite dilinde elektrik elektronik okuyan yazılımda kendini geliştirirse bilgisayar müh. Yapabildiklerini yapabilir lakin bir bilgisayar müh. Elektrik elektronikcinin yapabildiklerini yapamaz.

Elektrik-elektronik mühendisliği çok kapsamlı bir meslek bence. Yazılım falan hepsi var.

Öyle lakin elektrik elektronikde kendini bilgisayara nazaran daha çok geliştirmen bir tarafa yönelmen lazım yazılım görüntü işleme vb yoksa sçıkta kalabilirsin kendini geliştirmez isen.

Öyle lakin elektrik elektronikde kendini bilgisayara nazaran daha çok geliştirmen bir tarafa yönelmen lazım yazılım görüntü işleme vb yoksa sçıkta kalabilirsin kendini geliştirmez isen.
Elektrik elektronik okuması daha zor bir bölüm ayrıca.

Sevmediğin veya bilmediğin bir bölüm seçme şu an yazılım yazmak söylerken veya izlerken çok hoş veya kolay geliyor olabilir ama çok sıkıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı