Telefon numaramı bulan bir kişi benden para istiyor

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim artık eskisi kadar korkmuyorum ama ara sıra içimde bir rahatsızlık oluyor o da geçer zamanla adam evime polis yollayacağını söyledi ama 4-5 gündür hareket yok.

Arkadaşlar bir kişi benim Discord hesabıma girip ayarlardan telefon numaram bakmış şimdi ise bana ailemin ve benim T.C. Numarasını bulacağını ve yayabildiği her yere yayacağını söylüyor. Kurtulmam için benden 500 TL istiyor. Böyle bir şey yapabilir mi yaparsa bana zararı olur mu?

Sadece T.C. kimlik numarası ile hiçbir şey yapılmaz hatta ad soyad T.C. doğum tarihi ile de bir şey yapılamaz seri no gibi ayrıntılı bilgilere ulaşırsa o zaman sıkıntı.

e-Devlet'in açığıyla bizim kimlikler patlayalı çok oldu o yüzden takılma.

O zaman korkuda fark edemedim ama adam sadece telefon numaramı biliyor ve daha 2. ismimi bile bilmiyor ben onun yerinde olsam ilk TC numarasını bulur ondan sonra yazardım.

Kendisi benden küçük herhalde Mernis yüklemiş profil fotoğrafına pablo escobar ve mafya resimleri falan koymuş ben çok tehlikeliiyim bana para ver evine polis yollarım TC numaranı yayarım falan filan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı