Bir kız ile nasıl konuşulur?

Merhaba arkadaşlar. Az önce bir kızla konuşurken aniden engel attı ve muhabbetimin sarmadığını söyledi. Bir kız ile nasıl konuşabilirim?

Arkadaşın da dediği gibi kendin ol ve başkaları için farklı bir karaktere bürünme. Kafa yapınız uymuyordur ya da zevkleriniz aynı değildir. Birinin dediğine bakma ama sohbet sırasında bazı trickler ile sohbeti ilerletirsen daha uzun ve sürdürülebilir hale getirebilirsin. Mesela en basitinden örnek vermek gerekirse cevabını bildiğin sorular sorma ve karşı tarafın da sohbeti ilerletebileceği cevaplar verebilirsin.

Yapmacık olmaktan ziyade kendiniz olun ve karşınızdaki kız sizi olduğunuz gibi kabul etsin.
Yanlış bir düşünce.

Şu anki halinizden daha iyi olabilecek biriyseniz, kendiniz değil olabileceğinizden daha iyi bir kişi olmalısınız. (Kadınlarla konuşmayı becerebilecek biri olmak gibi)

Buradaki kastım yapmacık davranmak değil, mevcut halinizden daha iyi birisi gibi davranmak için, mevcut halinizden daha iyi birisi olmak gerekir. "Karşımdaki kişi beni ben olduğum için kabul etmiyorsa geç gitsin" düşüncesi bence tembellikten ibaret. Ben ne insanlar tanıdım böyle diyip kendini bir şey sanan, dışarıdan bakılınca korkunç görünen zavallılar.

Aslında şu şekilde düşünerekten bu yorumu yapmıştım: Arkadaş muhtemelen karşı tarafın ilgisini, beğenilirliğini çekmeye ve kazanmaya çalışıyor da bir süreden sonra bu da işe yaramıyor. Kız erkek hakkındaki her şeyi öğrendikten sonra diyor ki bunun hakkında öğrenecek bir şey kalmadı ve bir süre sonra kız da bu durumdan oldukça sıkılıyor yani artık işin bir heyecanı kalmıyor. Bu sebepten karşı tarafın ilgisini çekmeyi her zaman için yanlış buldum ve karşı tarafın ilgisini çekmek için de özel bir çaba, gayret sarf ettiğimi hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı