Bir kod editörü daha: Open editor

Sizden orada bir klasör seçmenizi istiyor yani yeni oluşturulacak dosyanın konumunu.
Kral, öncelikle özel terimlerin gösterimi için seçtiğin renkler çok güzel.
_Özel terimleri algılaması çok hızlı. Anında algılayıp rengini ona göre ayarlayabiliyor.
_Tab tuşuna bastığımızda biraz fazla boşluk bırakıyor sanki.
_Kullanıcı kaydında da kullanıcı adıma "345345" yazdım ve parola kısımını boş bırakmama rağmen program bunu kabul etti.
_Ayarlar kısmına girerken giriş yapılmasını istiyor, bence bu da olmamalı.
_Yazılan kodların çıktısını "show detail" kısmına basmadan gösterse daha da iyi olurdu.
_Eğer programa desteklemediği bir işlem yaptırmaya çalışırsam donuyor. Mesela "if" komutunu kullandığımda.

Şu an karşılaştıklarım bunlar. Umarım yazılım hayatında çok daha iyi yerlere gelirsin. 🙂🙂

Kral, öncelikle özel terimlerin gösterimi için seçtiğin renkler çok güzel.
_özel terimleri algılaması çok hızlı. Anında algılayıp rengini ona göre ayarlayabiliyor.
_tab tuşuna bastığımızda biraz fazla boşluk bırakıyor sanki.
_kullanıcı kaydında da kullanıcı adıma "345345" yazdım ve parola kısımını boş bırakmama rağmen program bunu kabul etti.
_ayarlar kısmına girerken giriş yapılmasını istiyor, bence bu da olmamalı.
_yazılan kodların çıktısını "show detail" kısmına basmadan gösterse daha da iyi olurdu.
_eğer programa desteklemediği bir işlem yaptırmaya çalışırsam donuyor. Mesela "if" komutunu kullandığımda.

Şu an karşılaştıklarım bunlar. Umarım yazılım hayatında çok daha iyi yerlere gelirsin. 🙂🙂

Tab tuşunda galiba 6 boşluk bırakıyor o pyqt5'ten gelen bir "özellik"
Ayarlar kısmı aslında farklı.

1606407554879.png

Hesap özeliğini yeni ekledim şu anlık "çalışıyor"

1606407683937.png

Aslında dediğin if sorunu try, except ile çözülebilir ama bu da Debug etmeyi zorlaştırıyor.
Ayarlar kısmındaki hatayı çözdüm teşekür ederim 🙂

Tab tuşunda galiba 6 boşluk bırakıyor o pyqt5'ten gelen bir "özellik"
Ayarlar kısmı aslında farklı.

Eki Görüntüle 752391

Hesap özeliğini yeni ekledim şu anlık "çalışıyor"

Eki Görüntüle 752394

Aslında dediğin if sorunu try, except ile çözülebilir ama bu da Debug etmeyi zorlaştırıyor.
Ayarlar kısmındaki hatayı çözdüm teşekkür ederim 🙂

Bende, "tkinter" kütüphanesini kullanarak, kullanıcının kayıt olup kendi hesabına giriş yapabilmesi, hesabına para yatırıp çekebilmesi ve bu verilerin "sqlite3" ile depolanabilmesi üzerine kendimce alıştırma yapmıştım. Pyqt5 hiç kullanmadım ama programın yazılım kısmında sana yardımcı olabilirim.
Kral, kullanıcı verilerini TXT olarak kaydediyorsun gördüğüm kadarıyla, eğer istersen sana sqlite3'le veri kayıt dosyası yazabilirim. Böylece verileri daha rahat kullanabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı