Bir kontrolcü ile fan hızı ve RGB değiştirmek mümkün mü?

fatihylmzz

Hectopat
Yer
Adana, Seyhan
Dün @nevtugardic hocamda gördüm kasa fanlarını gökkuşağı yapmış. :D Acaba diyorum, bir kontrolcü alsam ve o kontrolcü ile kasamın ayarlarını yapabilir miyim? Mesela RGB'yi bir kumanda üzerinden kontrol etmek aynı şekilde fan hızını falan kontrol edebilmek isterim. Nadiren de olsa gece açık bırakırım bilgisayarı oyun indirmek için. O yüzden fan hızını 0'a indirmek isterim. Öyle bir şey var mı?

Bazı kontrolcüler buna olanak sağlıyordu ama fan hızını kontrol edebilir misiniz pek emin değilim. Mesela bende Corsair sp 120 fanlar var onun kendi kontrolcüsüne takmadığım sürece fanların RGB'leri yanmıyor. Böyle bir durumla karşılaşma imkanınızda var bu durum sadece Corsair fanlar için geçerliyse bilemicem.

Ne tür fan olurlarsa olsunlar fan hızları için basit bir dimmer bağlamak işi çözer. Fanlar anakart üzerindeki soketlere bağlıysa, yani gücü PSU'dan değil anakarttan alıyorsa dimmer kullanmaya gerek yok.

Ledlerin single color led ise hiç bir kumanda ile RGB olmazlar.

Son düzenleme:
Dün @nevtugardic hocamda gördüm kasa fanlarını gökkuşağı yapmış. :D acaba diyorum, bir kontrolcü alsam ve o kontrolcü ile kasamın ayarlarını yapabilir miyim? Mesela RGB'yi bir kumanda üzerinden kontrol etmek aynı şekilde fan hızını falan kontrol edebilmek isterim. Nadiren de olsa gece açık bırakırım bilgisayarı oyun indirmek için. O yüzden fan hızını 0'a indirmek isterim. Öyle bir şey var mı?

İnternette mesela RGB kontrolcüler var. Onlar ile sağlayabilirsiniz sayın fatiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı