Laptop fanını değiştirmek mümkün mü?

gurecumut

Hectopat
Arkadaşlar soru makul bence, soğutucu demeyin lütfen. Zaten var, vakumlu da demeyin çünkü fanın çıkışı benim panel ile kasa arasındaki boşlukta. Kullandığım laptopun fanını daha güçlü bir fan ile değiştirmem mümkün mü acaba?

Sıcaklık sorunu yaşıyorsan iyi bir fan temizliği ve kaliteli termal macun değişimi öneririm. Orijinal fan dışında başka üreticilerin daha iyisini ürettip sattığını düşünmüyorum.

Laptobunun modelini yazmamışsın. Sıcaklığın sebebinin fanın yetersizliği olduğunu nasıl çıkardın acaba? Cihazın kaç yıllık, en son ne zaman termal macun değiştirdin, içini açıp tozunu temizledin? Fan değiştirme işi mümkün olsa bile ilgili modele özel fan takabilirsin, aynı boyutlarda ve aynı tipte başka bir fan bulsan dahi gücü yani RPM'si çıkaracağından daha yüksek olma ihtimali oldukça düşük.

Daha güçlü fan bulman zor aynısının yenisini takabilirsin. Benim tavsiyem Fan hızı ayarı yapan bir program ile oyunlarda fan ayarını yüksekde çalıştırman olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı