Bir kulaklığa 1500 TL bayılmak akıl kârı mı?

Bana göre maddi durumuna bağlı fakat ben 1500 TL'ye kulaklık almam. Giderim 150 TL'ye alırım.

Şimdi şöyle bir şey var sen bu işi profesyonel olarak yaptıgını düsünüyosan ekipmanın iyi olacak yok ben sadece arkadaşlarla oyunda takılmak ya da müzik dinlemek için istiyorum diyorsan, 150 TL'lik yeter ama 1500TL verilmezde deme cünkü belki o adamın işi bu.

Hocam önerdiğiniz SHP9500 ve HD668B kulaklıkları araştırdım, maalesef sesi dışarıya veriyor ve dışarıdan ses alıyormuş. Acık kulaklık deniliyormuş bunlara. Dışarıdan ses alması ok ama dışarıya ses vermesi benim açımdan kötü. Dışarıya ses vermeyen modeller var mı önerebileceğiniz?
Evet dizaynı öyledir. Open-back dışarı ses atar. Dışarı ses vermesini istemiyorsanız PRO 82 düşünebilirsiniz.

Bilgisayara neden veriyorsunuz? 4500TL Bilgisayar da Windows 10 açar değil mi? Bilmediğiniz konuya atlamayın.

Q10 önermem. Arttırıp Q20 alın. Eğer dışarı çıkmayacaksanız, SHP9500.
Neden vermeyeyim? 4500TL bilgisayar ile yüksek ayarlarda FH5, God of War, GTA 5, RDR 2, Witcher 3 oynayabilir misin? Hatta düşük grafiklerde bile oynayamazsın. Kulaklıkta farklı kalitelerde de olsa aynı sesi duyarsın, kulaklık için 700-800TL'ye bir şey demem ama 1500TL'yi gereksiz bulurum. Bilgisayar alırken amaç bilgisayarın Win 10 kaldırabilmesi değildir. Amaç oynadığın oyunları açabilmesi, işlerini halledebilmeni sağlayabilmesidir. Kulaklığın amacı ise oyunlarda ses kasmak veya iyi kalitede müzik dinlemek vb sebeplerdir.

Eğer maddi imkanın varsa verilir ben sadece kulaklık amfisine 2000 TL para verdim eğer kulaklık alacaksan kablolu öneririm Tidal gibi Master kalitede şarkılar dinlerken başka bir boyuta geçiyorsun. Bluetooth kulaklıklar henüz kablolu kulaklık kalitesinden ses veremiyor eğer kablosuz alacaksan Sony'nin LDAC destekli kulaklıklarına bakmanı öneririm tabii kullandığın telefon veya amfinin de LDAC destekliyor olması gerekir. LDAC şu anda en iyi kablosuz ses kodeklerinden biri.

Dışarıda kullanmak için şu an elinizde olan kulaklığı kullanıp, evde daha kaliteli sesle dinlemek için bir kulaklık alabilirsiniz. HD 4.40 öyle ahım şahım bir kulaklık değil, ama yine de kötü bir kulaklık da değil. Evde dinlemek için Superlux HD681 alabilirsiniz isterseniz, öyle 1500 lira "bayılmak" zorunda da kalmazsınız.

Şimdi asıl soruya gelirsek, "Bir kulaklığa 1500TL bayılmak mantıklı mı?"

Cevap basit, evet. Eğer müzik dinlemeyi cidden çok seviyorsanız neden vermeyesiniz? Sizin 1500TL'ye alacağınız kulaklık zaten normalde giriş seviyesinin bir tık üstü olan bir kulaklık. Ha tabi, eğer 100-200TL civarındaki kulaklıklar kullanırken de zevk alabiliyorsanız orası ayrı, şahsen ben keyif alamıyorum ses görece iyi olmadığı sürece. Mesela şu an Razer Opus kullanıyorum dışarıda şarkı dinlemek için. Çok dengeli ve kaliteli bir ses veriyor, ANC özelliği de dış dünyayla bağlantımı kesiyor zaten. Zamanında 1400TL vermiştim, şu an 2300TL civarında.

Neden vermeyeyim? 4500TL bilgisayar ile yüksek ayarlarda FH5, God of War, GTA 5, RDR 2, Witcher 3 oynayabilir misin? Hatta düşük grafiklerde bile oynayamazsın. Kulaklıkta farklı kalitelerde de olsa aynı sesi duyarsın, kulaklık için 700-800TL'ye bir şey demem ama 1500TL'yi gereksiz bulurum. Bilgisayar alırken amaç bilgisayarın Win 10 kaldırabilmesi değildir. Amaç oynadığın oyunları açabilmesi, işlerini halledebilmeni sağlayabilmesidir. Kulaklığın amacı ise oyunlarda ses kasmak veya iyi kalitede müzik dinlemek vb sebeplerdir.
Biz de kulaklık alırken sahneye ve nokta atışı gibi bir sese bakıyoruz. Siz de bilgisayar alırken oyun açıyor mu diye bakıyorsunuz. Benim için bilgisayara 10000TL vermek gereksiz, ama bir şey diyemezsiniz.

Evet dizaynı öyledir. Open-back dışarı ses atar. Dışarı ses vermesini istemiyorsanız PRO 82 düşünebilirsiniz.

Evet, pro 82 alabilirim. Ayrıca bu stüdyo kulaklıklarını direkt olarak pc ye veya telefona bağlayabilir miyim? Bu kulaklıklardan tam verim almak için başka bir cihaz daha gerekliymiş sanırım.
Eğer maddi imkanın varsa verilir ben sadece kulaklık amfisine 2000 TL para verdim eğer kulaklık alacaksan kablolu öneririm Tidal gibi Master kalitede şarkılar dinlerken başka bir boyuta geçiyorsun. Bluetooth kulaklıklar henüz kablolu kulaklık kalitesinden ses veremiyor eğer kablosuz alacaksan Sony'nin LDAC destekli kulaklıklarına bakmanı öneririm tabii kullandığın telefon veya amfinin de LDAC destekliyor olması gerekir. LDAC şu anda en iyi kablosuz ses kodeklerinden biri.

LDAC sanırım bütçemi aşıyor. Dediğim gibi kablolu kulaklıklara yöneldim şuan.

Evet, pro 82 alabilirim. Ayrıca bu stüdyo kulaklıklarını direkt olarak pc ye veya telefona bağlayabilir miyim? Bu kulaklıklardan tam verim almak için başka bir cihaz daha gerekliymiş sanırım.
Evet, bir amfi. Ama bu kulaklık için şart değil. Telefondan rahat çalıştırırsınız, bilgisayarı bilmem, çipler anakarttan anakarta göre değişiyor. Eğer amfiye ihtiyaç duyarsanız ve ucuz olsun diyorsanız,

Şöyle düşün hocam kulaklık kırılsa gerçekten üzülürsünüz ama 200tl verdiğiniz bir kulaklığa bir şey olsa çok üzülmezsiniz tabii eğer dağlar kadar ses farkı yoksa arada.

Şöyle düşün hocam kulaklık kırılsa gerçekten üzülürsünüz ama 200tl verdiğiniz bir kulaklığa bir şey olsa çok üzülmezsiniz tabii eğer dağlar kadar ses farkı yoksa arada.
İyi kulaklık her zaman iyi kalır. Vereceğiniz 200TL'lik kulaklık 2 senede ölür gider. Adam gibi bir stüdyo veya odyofil kulaklığı alırsanız, 10 seneden uzun gider. Bazı kulaklık markalar ömür boyu garanti bile sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı