Bir kulaklığa 1500 TL bayılmak akıl kârı mı?

Arkası kapalı kulaklıklardan adam gibi sahne beklemeyin, HD668B gibi kulaklıklar arkası açık olduğu 7+1 saçmalığına gerek kalmadan arkanızdan öne kadar sesleri doğal şekilde iletir. Ve YouTube'dan dinlemenizi önermem :D
He bir de bu problem var. Kaliteli kulaklık alıp YouTube'dan müzik dinleyen tayfa :D Kaliteli kulaklığın varsa alıyorsun Apple Music üyeliği, bakıyorsun FLAC'ın keyfine 😎

Sizce kablolu mu, yoksa kablosuz bir kulak üstü bir modele bakmalıyım? Arada ses kalitesi bakımından ciddi bir fark var mı?
Kabloluda ses kalitesi daha iyi oluyor. Tabii modelleri karşılaştırmak gerekli. Kablosuz kulaklık alırsanız uzun kullanımda pilleri ölebiliyor. Piller ölünce de ya kulaklığı ya da pilleri değiştirmeniz gerekiyor. Kulak üstü kulaklığı kablolu tercih etmek gerekli bence. Dışarıda kullanılmayan bir kulaklıkta kablo pek de dert olmaz.

Ses kalitesi berbat olur. Frekanslar iyi olmaz. Farklı kulaklıkla dinleyince farklı müzik dinler gibi olursunuz. Ayrıca ANC gibi özellikler de önemli. Müzikten pek anlamıyorsanız ve baslı müzik dinlemiyorsanız ancak 50 liralık kulaklık idare edebilir. Hoş, bas dışında duyacağınız sesler de iyi olmuyor. Bas kalitesi ise cidden berbat oluyor.
Hocam biliyorum ama iyi bir kulaklık kullanmayan kişilere anlatamak zor oluyor. Hiç deneyimlemediğiniz bir yemeği size istedikleri kadar anlatsınlar tadını anlamazsınız. Bir kere Philips TX1 kullandım ki bence fiyatına göre philips çok iyi kulaklıklar yapıyor sonraki aldığım her kulaklıkta dinamik sürücü ve hi-res özelliği aradım memnundum ve fiyat olarak da makul. Daha iyisine param yetse de alsam keşke.

Arkası kapalı kulaklıklardan adam gibi sahne beklemeyin, HD668B gibi kulaklıklar arkası açık olduğu 7+1 saçmalığına gerek kalmadan arkanızdan öne kadar sesleri doğal şekilde iletir. Ve YouTube'dan dinlemenizi önermem :D

Valla ben aşırı memnunum. Eğer bundan çok daha iyi bir şey varsa ben o şey ile kafayı yerdim herhalde 😁 Elbet vardır, ama ne kadar büyük bir fark olabilir inanasım gelmiyor. Ama olmaz diyemem. Bu arada dinlediğim müzik formatı FLAC. Ben de daha önce FLAC dosyasını YouTube'a yüklemiştim yüksek kalite olarak, ve bilgisayarımda dinlediğim ile YouTube FLAC olarak dinlemem ile pek bir fark yok gibiydi.

Hiç sevmem SteelSeries'i. Kafa bandı ayakkabı cırt cırtı gibi, kulaklığı satan kanalların izleyicilerinin satın alması ve RGB.
Hocam sizce şu kulaklığa 500 TL verip hata mı yaptım?

Kabloluda ses kalitesi daha iyi oluyor. Tabii modelleri karşılaştırmak gerekli. Kablosuz kulaklık alırsanız uzun kullanımda pilleri ölebiliyor. Piller ölünce de ya kulaklığı ya da pilleri değiştirmeniz gerekiyor. Kulak üstü kulaklığı kablolu tercih etmek gerekli bence. Dışarıda kullanılmayan bir kulaklıkta kablo pek de dert olmaz.
Bluetooth 5.0 aptX teknolojisi kullanan bazı kulaklıklar bence gayet iyi ve gecikmesiz ses veriyor. Örnek olarak Drop + THX Panda, WH-1000XM4 vb.

He bir de bu problem var. Kaliteli kulaklık alıp YouTube'dan müzik dinleyen tayfa :D kaliteli kulaklığın varsa alıyorsun Apple Music üyeliği, bakıyorsun FLAC'ın keyfine 😎

oyle demeyin YouTube Music çok kaliteli!

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı