Bir laptop en fazla kaç kg olmalı?

Makaleler
13
Yer
Hinohara Nishitama
Fantezik yaklaşımlar ile aktif kullanımda 11 saat aktif kullanım süresine ulaştım dizüstü bilgisayarımda. Negatif yanı da ağırlığı. Pasif soğutmasına rağmen şu an 1.6 kg ağırlığında. Aklımdaki şeyleri de yaparsam 2.5 Kg'yi görürüm diye düşünüyorum.

Sizce bir laptop kaç kg olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fantezik yaklaşımlar ile aktif kullanımda 11 saat aktif kullanım süresine ulaştım dizüstü bilgisayarımda. Negatif yanı da ağırlığı. Pasif soğutmasına rağmen şu an 1.6 kg ağırlığında. Aklımdaki şeyleri de yaparsam 2.5 Kg'yi görürüm diye düşünüyorum.

Aklındaki şeyleri yaparsan görsel ektedir👍
IMG_0082.jpeg

Aklında ki şeyler nedir?

1.2 kg MacBook bile ağır geliyor bana 2 tanede kitap atsan yanına çanta taşınmayacak seviyede oluyor. Laptop Max 1.5 kilo olmalı sırtta taşıyacaksan. Elde taşıyacaksan 2 olabilir.

Aklında ki şeyler nedir?
Aktif kullanımda 24 saati görmek için kasanın alt yarısını çift katmanlı lityum polimer pil koyacağım.
Yeni anakart takacağım, pasif soğutamayacağım bir anakart olduğundan bir de 2 salyangoz fan ve soğutma bloğu koymam gerekecek.
Mevcut yarım santim kalınlığındaki kasayı da 1 santimden biraz fazla olacak şekildegenişletmem gerekecek.

Aklınızda bilgisayara 1 kilo ekleyecek ne var acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı