Bir laptoptaki ekran kartını başka laptopa aktarabilir miyim?

BotEric

Centipat
Daha fazla  
Zamanında aldığım ekran kartı orta hallice olan bir bilgisayarım var. Ama RAM ve HDD kötü olduğu için oyunlarda kullanamıyorum ve yakın zamanda iş amaçlı aldığım bir laptopta ise gerek RAM gerek SSD gerek de işlemci açısından iyi. Amma velakin ekran kartı yok bu eski laptoptaki ekran kartını bir şekilde yeni laptopa aktarabilme şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında aldığım ekran kartı orta hallice olan bir bilgisayarım var. Ama RAM ve HDD kötü olduğu için oyunlarda kullanamıyorum ve yakın zamanda iş amaçlı aldığım bir laptopta ise gerek RAM gerek SSD gerek de işlemci açısından iyi. Amma velakin ekran kartı yok bu eski laptoptaki ekran kartını bir şekilde yeni laptopa aktarabilme şansım var mı?

Laptoplarda hiçbir şekilde ekran kartı aktarımı yapamazsınız.

Yapılabilir lakin sizin ki yapılabilir mi ?
1 Gömülü mü yoksa kart mı sizin ki Yani External mı İnternal mı ?

MX card örneğin MX SLOTLU kartlar bunları bir diğerinden bir diğerine takabilirsiniz

Taktığınızda bazı BIOS'larda çalışır bazı BIOS'Larda modlama yapılması gerekir BIOS'da kart tanımlı olması gerek

Ayrıca PCI-E çözümler de var CONVERTOR yani

bu yüzden bu hususta bilgili birisinin bu işe bakması gerek

Siz bakacaksanız da mantık yürütmeden çok okuyarak bakacaksınız özen ve dikkat göstereceksiniz

Eski laptoptan yeni laptopa veya tam tersini de yapamazsınız.

Eski laptoptan yeni laptopa veya tam tersini de yapamazsınız.

Yapılıyor da işte Türkiye kullanıcısına önerilmiyor ne yazık ki , Türkiye kullanıcısı biraz sıkıntılı
Misal VRAM değişimleri yapıyorduk eskiden , Ekleme VRAM yapıyorduk örneğin 3 GB VRAM kartları 6 GB VRAM yapıyorduk , Birinden diğerine kart değiştiriyorduk BIOS modluyorduk içine GPU için , Gömülü olanlarda lehim muhabbetleri var var da ..

Örneğin bende GTX 970M var canım sıkılır yarın GTX 980M takarım yarın gene başka bir şey
Not bu VRAM muhabbetinde boşta olan lehim edilmemiş bir alan olması gerekiyor yollar olması gerekiyor , Bazı kartlar da görürsünüz 6 tane yer vardır 3 tanesi boştur 3 tanesi doludur diğer 3 tanesine VRAM ekleyebilirsiniz tabi aynı VRAM atıyorum SAMSUNG İSE SAMSUNG ve aynı nesil gibi gibi..

Geri
Yukarı