Bir monitöre hem PC hem de Playstation bağlanır mı?

erdiihtiyar

Hectopat
Daha fazla  
Monitöre HDMI ile hem bilgisayar hem playstation bağlanır mı? 2X HDMI monitör almam zorunlu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bağlanabilir. İkinci monitör şart değil. Tek HDMI'lı monitörde kabloları değiştirerek yapabilirsiniz. Çift HDMI'lı monitörlerde ise geçiş daha kolay olur.

Bilgisayarım hd kablosuyla televizyona bağlı ps4 ümde hd kablosuyla televizyonun 2. hdmi girişine bagli kumandadan tek tuşla geçiş yapabiliyorum tek unsur televizyonunuzun en az 2 hdmi girişi olması 1 girişi varsa tak çıkar yapmak zorunda kalırsınız kabloları.

Evet bağlanabilir. İkinci monitör şart değil. Tek HDMI'lı monitörde kabloları değiştirerek yapabilirsiniz. Çift HDMI'lı monitörlerde ise geçiş daha kolay olur.
çok güzel demişsin ama şimdi diyelim ben playstation oynadım bilgisayara geçicem ps4 kapatınca direk pc geçiyor mu hani kumanda yok sonuçta ?

Monitör çift HDMI ise birinciye en çok kullandığınızı takarsanız ilk olarak açılışta o açılır. Monitörde otomatik olarak ayarlanan bir seçenek olur onu seçerek açık olan cihazdan otomatik olarak görüntüyü alırsınız. (Bu seçeneğin adı farklı cihazlarda bazen farklı olabilir.) Ayrıca üstte de belirttiğim gibi sizin dediğiniz olayı yapmak için çift HDMI girişi olan bir monitöre ihtiyacınız yok. Bir HDMI bir de DVI girişi olursa da yapabilirsiniz. Piyasa da çift HDMI girişli monitör bulmak biraz zor.

Monitör çift HDMI ise birinciye en çok kullandığınızı takarsanız ilk olarak açılışta o açılır. Monitörde otomatik olarak ayarlanan bir seçenek olur onu seçerek açık olan cihazdan otomatik olarak görüntüyü alırsınız. (Bu seçeneğin adı farklı cihazlarda bazen farklı olabilir.) Ayrıca üstte de belirttiğim gibi sizin dediğiniz olayı yapmak için çift HDMI girişi olan bir monitöre ihtiyacınız yok. Bir HDMI bir de DVI girişi olursa da yapabilirsiniz. Piyasa da çift HDMI girişli monitör bulmak biraz zor.
Teşekkürler

VIEWSONIC 23" VX2363SMHL2ms Full HD HDMI/MHL IPS LED MONİTÖR bu monitörü önerir misiniz sizce işimi görür mü ?

Yeni konular

Geri
Yukarı