Çözüldü Bir oyun için optimizasyon modu nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AllyFeedon

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
4
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 3100
GIGABYTE A320M S2H
XPG Gammix D30 (2x8 16GB)
Sapphire Rx 470 Nitro O.C
Zalman ZM500-LXII
Selamlar arkadaşlar severek oynadığım bir oyun var lakin oyunun optimizasyonu berbat. Bu oyun için optimizasyon modu mevcut ama güncel değil. Kendim bir optimizasyon modu yapmak istiyorum. Nereden başlamalıyım, hangi bilgiler lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selamlar arkadaşlar severek oynadığım bir oyun var lakin oyunun optimizasyonu berbat. Bu oyun için optimizasyon modu mevcut ama güncel değil. Kendim bir optimizasyon modu yapmak istiyorum. Nereden başlamalıyım, hangi bilgiler lazım?
Oyunun programlama dilini öğren, sonrasında mod geliştirme eğitimi al. Devamı zamanla gelir.
Oyunun programlama dilini öğren, sonrasında mod geliştirme eğitimi al. Devamı zamanla gelir.

Çözüm
Örneğin Minecraft için OptiFine, BetterFPS, VanillaFix ve FoamFix gibi modlar var. İşe yarıyor.
İlginç. Bunu daha da fazla araştıracağım bakalım. Bu saydığınız modlar, daha doğrusu genel olarak optimizasyon modları online servisleri etkiliyor mu peki? Atıyorum CS:GO optimizasyon modu olsa ve yüklense sadece Single Player'da mı çalışır yoksa Multiplayer modlarda da çalışır mı? Ban sebebi midir yani kısaca sorunun özeti

İlginç. Bunu daha da fazla araştıracağım bakalım. Bu saydığınız modlar, daha doğrusu genel olarak optimizasyon modları online servisleri etkiliyor mu peki? Atıyorum CS:GO optimizasyon modu olsa ve yüklense sadece Single Player'da mı çalışır yoksa Multiplayer modlarda da çalışır mı? Ban sebebi midir yani kısaca sorunun özeti
Oyuna göre değişir. Örneğin GTA 5 Online'a girerken mod kurmamak gerekiyor. Oyunun politikalarını incelemen gerekir. Bu modlar FPS yükseltiyor. Gecikmeyi etkilemez.

Eğer Unity üzerinden yapıyorsanız bir bool int float vs olustururken public kullanmayın [SerializeField] olarak tanımlayın çünkü böyle oyununuz performans açısından daha iyi olur.
Mod konusunda fikrim yok.

Geri
Yukarı