Bir oyun tavsiye edin ve anlatın

Crysis serisi: Alman asıllı olan, 3 Türk kardeş olan Yerli Kardeşler (Faruk Yerli, Avni Yerli ve Cevat Yerli) tarafından kurulan Crytek firmasının yapmış olduğu bir bilim kurgu FPS oyunudur.

Oyunun evreni oldukça geniş ama ben kısaca bahsedeceğim zaten bu oyunu bilmeyen ayıp ediyordur.

Oyunda "Nano Suit" adı verilen Sefalapoth (kısaca Sef) adı verilen uzaylıların teknolojilerinden, tersine mühendislik ile geliştirilen, iki versiyonu bulunan bir üstün savaş ve taktik giysisi vardır.

Bu giysi milyarlarca dolara maal olmuş ve sadece 19 adet üretilmiştir.

Bu 19 adetin 15 tanesi 5'er kişiden oluşan 3 takıma ayrılmış askerlere (gönüllü veya seçilmiş askerler) verilmiştir.

Bu üç takımdan bizi sadece Raptor takımı ilgilendiriyor, (Astech, Propheet, Nomad, Jester ve Psycho)

Raptor takımı Lingshan adalarına Kuzey Kore askerlerinin ne planladığını öğrenmek ve kayıp insanları bulmak üzere keşif ve araştırma için gönderilirler, tabii Nano Suit ile.

Nano Suit, kullanıcısına insan üstü yetenekler vermekte (maksimum hız, maksimum güç, maksimum zırh ve pelerin modu) bu yetenek modları arasında geçiş yaparak düşmanları ve Sefleri yenerek dünyayı, yaklaşan Alfa Sef istilasından kurtarmaya çalıştığımız oyunun dublajına kadar Türkçe olan üç serilik bir oyun. (warhead'ı sayarsak 4)

Valve'nin yaptığı toplam 2 seriden oluşan bir bulmaca oyunu.

Half-Life evreninde geçer ve bol bol Black Mesa göndermesi vardır.

Oyunda Aperature Science'nin geliştirdiği "Portal Gun" ile oynarız. Portal Gun mavi ve turuncu iki portal ateşler ve arasında geçiş yapmamızı sağlar.

Momentumun tüm kuralları portallar için geçerlidir yani portaldan hızlı geçersen hızlı çıkarsın kısaca.

Oyunun temel amacı elimizdeki Portal Gun ile testlerden geçmektir tabii GlaDos'un eşliğinde.
Portal 2 baya sağlam yapılmış arkadaşla deliler gibi oynuyoruz.

1- Mafia D. E kesinlikle bu oyunun hakkı yenildi çok iyi bir TPS aksiyon oyunu deneyimi sunuyor güzel sinematikler ile oyunu süslüyor hikayede efsane ayrıca fiyatı da indirimlerde 90 TL'ye düşüyor seni atmosfere çok iyi sokuyor.

2- bir de FPS onereceğim oda CoD Modern Warfare şu an indirimde ve 300 TL çok iyi bir FPS deneyim sunuyor vuruş hissiyati kaliteli özellikle ağır silahlarla ateş etmek çok eğlenceli grafikler tavan sıkıcı ve Rus kötüleşmesi tarzı hikayesi dışında her şey iyi bu oyundaki ev baskın sahneleri bir şaheserdi ve çok iyi atmosfere giriyordun.

3- bir de indie eklemek istedim. Onun içinde Ori and the Blind Forest çoğu kişi direkt wilss of shipsi oynadı ve bunu es geçti aslında çok iyi bir oyun bu oyunda parkur mekanikleri düşmanlar üzerine kurulu bir yerden bir yere ziplayamiyorsan düşmanı kullanman lazım görsel tasarımı mukkemeldi bence tatlı hikayesinde var daha ne olsun.

4- Crysis serisi bunlarda gene FPS tarzinda çok güzel Türk yapımı oyunlardır Türkçe dil desteği olması efsane bir arti ayrıca hiç siMacak tarzda değiller güzel grafikliler ve fiyatları çok uygun (3'ünü 50 TL'ye aldım) kesinlikle şans verilebilir.

5- Resident Evil Village bu oyun 7'ye göre bana ilaç gibi geldi 7 de en fazla 20 mermiyle dolaşan ben bu oyunu daha rafine buldum tabanca mermisi de 90'i gördüm ve bol bol yaratık kestim güzel gerilimli arka plan hikayesi güzel bosslar iyi tasarlanmış (bence lousie beneviento kısmı çok korkunçtu ) erhan in o ağır karakteriyle o yaratıklardan kaçma eğlenceliydi.

Kanka Türkiye'de dağ başındaki adamın bile oynadığı oyun bu :)

Hocam Call of Duty modern Warframe ücretsiz değil mi?

1- Mafia D. E kesinlikle bu oyunun hakkı yenildi çok iyi bir TPS aksiyon oyunu deneyimi sunuyor güzel sinematikler ile oyunu süslüyor hikayede efsane ayrıca fiyatı da indirimlerde 90 TL'ye düşüyor seni atmosfere çok iyi sokuyor.

2- bir de FPS onereceğim oda CoD Modern Warfare şu an indirimde ve 300 TL çok iyi bir FPS deneyim sunuyor vuruş hissiyati kaliteli özellikle ağır silahlarla ateş etmek çok eğlenceli grafikler tavan sıkıcı ve Rus kötüleşmesi tarzı hikayesi dışında her şey iyi bu oyundaki ev baskın sahneleri bir şaheserdi ve çok iyi atmosfere giriyordun.

3- bir de indie eklemek istedim. Onun içinde Ori and the Blind Forest çoğu kişi direkt wilss of shipsi oynadı ve bunu es geçti aslında çok iyi bir oyun bu oyunda parkur mekanikleri düşmanlar üzerine kurulu bir yerden bir yere ziplayamiyorsan düşmanı kullanman lazım görsel tasarımı mukkemeldi bence tatlı hikayesinde var daha ne olsun.

4- Crysis serisi bunlarda gene FPS tarzinda çok güzel Türk yapımı oyunlardır Türkçe dil desteği olması efsane bir arti ayrıca hiç siMacak tarzda değiller güzel grafikliler ve fiyatları çok uygun (3'ünü 50 TL'ye aldım) kesinlikle şans verilebilir.

5- Resident Evil Village bu oyun 7'ye göre bana ilaç gibi geldi 7 de en fazla 20 mermiyle dolaşan ben bu oyunu daha rafine buldum tabanca mermisi de 90'i gördüm ve bol bol yaratık kestim güzel gerilimli arka plan hikayesi güzel bosslar iyi tasarlanmış (bence lousie beneviento kısmı çok korkunçtu ) erhan in o ağır karakteriyle o yaratıklardan kaçma eğlenceliydi.

Kanka Türkiye'de dağ başındaki adamın bile oynadığı oyun bu :)

Dağ başındayım ama bunun yarısındaki oyunu kaldıracak sistemim bile yok :D

Team Fortress 2.şimdi 9 adet karakter var. Kendilerine ait silahları var. Bir sürüde oyun modu var. Bir de mevlana açan Sniper'lar... #savetf2

1- Minecraft: Kullanıcıya verdiği özgürlük hissi çoğu sandbox oyununda yoktur.
2- Portal 2: Alt kısımda sırf kendisi için özel bir bölüm yazdım.
3- God Of War(2018): Oyun içindeki atmosferi çok iyi hissettiriyor ve savaş mekanikleriyle sizi tatmin ediyor. İskandinav veya Yunan mitolojisine zerre alakam olmasa bile çok zevkli bir oyundu.

Şimdi Portal serisi. Özellikle 2. oyunuyla birlikte Valve bence her yeni oyununu yaptığı gibi bu oyunda da kendi kategorisi için devrim niteliğinde bir başyapıt olmuştur.

Bir yerden başka bir yere geçit açan bir silah tasarlayarak nasıl bu kadar fazla mekanik çıkardılar ve bu mekaniklerin hepsi birbirinden iyi oldu bilmiyorum.

Karakterlere gelirsek ise bulunan çoğu karakter oyun dünyasının en orijinal, benzersiz karakterlerinden biri. Bugün ben size herhangi bir kurgusal karakterden bahsetsem onu başka bir kişiye benzetebilirsiniz(ki bu çok doğal) ancak "Cave Johnson" veya GLaDOS'tan bahsetsem emin olun pek fazla benzetecek kişi bulamazsınız. Çünkü yok.

Oyun gerçekten kendi türünde aşmış, yalnız bulmaca oyunlarıyla aranız yoksa sevmeyebilirsiniz. Normaldir.

Tüm bunları geçtim oyuna gömülmüş radyo sinyallerindeki bip seslerinden çıkarılan mesajlar, oyun dosyaları arasında bulunan gizemli fotoğraflar, atmosferin hissini çok iyi vermesi, elektronik sesler ve yaylıları harmanlayarak oluşturdukları başarılı soundtrack... ben bir şey diyemiyorum.

Oynayın, oynatın. Bu arada fanboy olduğumu söyleyebilirsiniz ki buna bende katılıyorum. Objektif bir değerlendirme yaptığımı kesinlikle düşünmüyorum.

(Spoiler)Kek yalan bu arada.

Dead by Daylight. Çok eğlenceli oyundur. “Çok oyunculu asimetrik hayatta kalmaya dayalı korku oyunu” gibi bir şey diyorlar sanırım türüne fakat gerçekten de DBD'ye benzeyen, onun gibi bir oyun bilmiyorum. Türünün tek örneği de diyebiliriz.

Kısacası bir korku oyunu. 4+1 kişilik haritalarda 4 oyuncunun amacı haritanın farklı bölgelerindeki jeneratörlerden en az 5 tanesini tamir edip, kapıları açıp kaçmak. Gerçekten de survivor modunda oynayanların tek amacı bu. Katil ise bütün bunlar olmadan önce herkesi öldürmeye çalışıyor. Anlatmaya çalışsam onlarca sayfalık detay çıkar ama genel konsept bu.

Diğer korku oyunlarından çok farklı bir oyun. Senaryo, menaryo vs. gibi şeyler yok. Korku oyunlarının PUBG'si gibi bir oyun. Yani rekabetçi bir oyun. Bu yüzden oynanışını merak edenler satın almadan önce spoiler yeme gibi bir durum olmadan gönül rahatlığıyla Twitch'ten insanların nasıl oynadıklarını izleyebilirler.

1- Minecraft: Kullanıcıya verdiği özgürlük hissi çoğu sandbox oyununda yoktur.
2- Portal 2: Alt kısımda sırf kendisi için özel bir bölüm yazdım.
3- God of War(2018): Oyun içindeki atmosferi çok iyi hissettiriyor ve savaş mekanikleriyle sizi tatmin ediyor. İskandinav veya Yunan mitolojisine zerre alakam olmasa bile çok zevkli bir oyundu.

Şimdi portal serisi. Özellikle 2. oyunuyla birlikte Valve bence her yeni oyununu yaptığı gibi bu oyunda da kendi kategorisi için devrim niteliğinde bir başyapıt olmuştur.

Bir yerden başka bir yere geçit açan bir silah tasarlayarak nasıl bu kadar fazla mekanik çıkardılar ve bu mekaniklerin hepsi birbirinden iyi oldu bilmiyorum.

Karakterlere gelirsek ise bulunan çoğu karakter oyun dünyasının en orijinal, benzersiz karakterlerinden biri. Bugün ben size herhangi bir kurgusal karakterden bahsetsem onu başka bir kişiye benzetebilirsiniz(ki bu çok doğal) ancak "cave johnson" veya Glados'tan bahsetsem emin olun pek fazla benzetecek kişi bulamazsınız. çünkü yok.

Oyun gerçekten kendi türünde aşmış, yalnız bulmaca oyunlarıyla aranız yoksa sevmeyebilirsiniz. Normaldir.

Tüm bunları geçtim oyuna gömülmüş radyo sinyallerindeki bip seslerinden çıkarılan mesajlar, oyun dosyaları arasında bulunan gizemli fotoğraflar, atmosferin hissini çok iyi vermesi, elektronik sesler ve yaylıları harmanlayarak oluşturdukları başarılı soundtrack... Ben bir şey diyemiyorum.

Oynayın, oynatın. Bu arada fanboy olduğumu söyleyebilirsiniz ki buna bende katılıyorum. Objektif bir değerlendirme yaptığımı kesinlikle düşünmüyorum.

(Spoiler)kek yalan bu arada.

Portal 2 deyip kekten bahsetmişsiniz.

Kek 1. oyundaydı.

Geri
Yukarı