Bir oyuna en fazla kaç TL verirsiniz?

Fiyat performansa bakarım tabi ki. Performans kriterim oynama süresi ve biraz da oyunun güzel olması. Şöyle bir denklem kurdum: Maksimum oyun fiyatı=2xkxOrtalama oynama süresi.
k güzellik katsayısı oluyor ve 0 ila 1 arasında değer alabiliyor. Oynadığınız en güzel oyun 1 olacak şekilde k değerini alacağınız oyuna göre belirleyip yukarıda yazdığım denkleme uyguluyorsunuz. Eğer alacağınız oyunun oynadığınız en güzel oyundan daha güzel olacağını düşünüyorsanız başka bir denklem ile değerlendiriyoruz, o da şöyle: Şimdiye kadar bir oyuna verdiğiniz maksimum para + (ortalama oynama süresi x 7,082).

Oyun satın almaya hiç para harcamadım ama Metin2 oyununa her ay 450 TL civarı para yatırıyorum sırf keyif için.
Ama singleplayer bir oyun için bu kadar vermezdiniz değil mi? Aslında online ücretsiz oyunlar daha çok para harcatıyor oyunlara. Tabi bu benim görüşürüm.

Fiyat performansa bakarım tabi ki. Performans kriterim oynama süresi ve biraz da oyunun güzel olması. Şöyle bir denklem kurdum: Maksimum oyun fiyatı=2xkxOrtalama oynama süresi.
k güzellik katsayısı oluyor ve 0 ila 1 arasında değer alabiliyor. Oynadığınız en güzel oyun 1 olacak şekilde k değerini alacağınız oyuna göre belirleyip yukarıda yazdığım denkleme uyguluyorsunuz. Eğer alacağınız oyunun oynadığınız en güzel oyundan daha güzel olacağını düşünüyorsanız başka bir denklem ile değerlendiriyoruz, o da şöyle: Şimdiye kadar bir oyuna verdiğiniz maksimum para + (ortalama oynama süresi x 7,082).
Biraz beynim yandı :D

@Enes Karatepe 10 saati geçmeyen ve 1 hf geçmemiş oyunlar iade edilebiliyor. İki gün falan sürüyor süreç.

10 liraya aldığım he##ai oyunu sarmayınca iade ettim. Sonra fark ettim ki bu bir unity oyunu, direkt exeden çalıştırarak oynamaya devam ettim. Yani bir nevi cracklemiş oldum.

Ya uuuf Activision seni umursuyor sanıyor musun mesela? Emeğe saygı diyorsun bide. Adamlar diyor ki Türkler almasa da olur diyor biz 1300 yapalım varsa enayi alsın diyorlar Cod'u.
Hem hangi call of duty oyunu 1300 TL? çoğu 50 100 TL arası değişiyor 1300 TL olan 40 öge içeren bir paket.
Herhalde korsan indirmekten oyunların fiyatını unutmuşsunuz.

5-10 saatlik oyuna 1300 lira vermek bana saçma geliyor hocam. Sen al ama.
Multiplayer’ı var hocam. Hepsi beni ezse bile umrumda olmaz. Rahat 30+ kere MW3 ve BO2 bitirdim bu oyun mu sorun olacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı