Bir oyuna VPN ile bağlanırsam ping değeri azalır mı?

Makaleler
1
Herkese merhaba, öncelikle bir oyunda 200 300 ping değerlerim var ama normal pingim 55 60 arası. Sorun şu ki Türkiye'de sunucuları yokmuş o yüzden yüksek ping alıyorum. İnternette bir çözüm buldum daha doğrusu onlara göre bir çözümmüş denemedim ama bir sormak istedim. Şimdi eğer sunucuları olduğu bölgeye VPN ile bağlanırsam ve öyle oyuna girersem daha az ping değeri alırsın diyor deneyen oldu mu? Sizce öyle bir şey olur mu? Şahsen bana saçma geldi ben VPN ile bir siteye zor giriyorum oyunu nasıl oynatıcaksa. Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıken olması zor gibi görünüyor. Bana göre doğru değil ama daha iyi bilen kişiler de yanıtlarsa daha iyi olur.

Yani kaliteli bir VPN işe yarayabilir mi?
Proton, Express veya Nord deneyebilirsiniz ama gerçekten etki eder mi orasını tam bilemiyorum. Ücretsiz deneme sürümünü alıp, deneyebilirsiniz.
Düzenleme: Bir daha düşündüm de, VPN ile zaten oyundaki gibi uzaktaki bir sunucuya bağlanmıyor musun? Aynı şey oluyor, bir de üstüne gecikme geliyor.

Son düzenleme:
Tabi ki daha yavaş olacak. İlk olarak VPN'in ağına bağlancaksiniz sonra onun üzerinden oyuna girceksiniz. VPN sunucusuyla birinci gecikmeniz olacak. Sonra oyun sunucusunun gecikmesi. Bu şekilde her aşamada daha fazla tepki süresini uzakmış olacaksınız.
VPN'ı paralı olarak alsanız bile ilk pinginizden daha fazla olacaktır.

Proton, Express veya nord deneyebilirsiniz ama gerçekten etki eder mi orasını tam bilemiyorum. Ücretsiz deneme sürümünü alıp, deneyebilirsiniz.

Hayir tam tersine pingin artar.

Tabi ki daha yavaş olacak. İlk olarak VPN'in ağına bağlancaksiniz sonra onun üzerinden oyuna girceksiniz. VPN sunucusuyla birinci gecikmeniz olacak. Sonra oyun sunucusunun gecikmesi.
VPN'ı paralı olarak alsanız bile ilk pinginizden daha fazla olacaktır.

Hayır artar araya ek işlem koymuş olursun.

Anladım sağ olun.

Adsız - Paint 26.09.2021 01_57_05.png

Sonuç olarak vpn kullanırsanız ping artar.

(Kırmızı oklar vpn kullanmadan ki internet trafiğiniz, mor oklar ise vpn kullandığınız zaman olan internet trafiğiniz)

Geri
Yukarı