Bir oyunu denemek için korsana başvurur musunuz?

Bir oyunu denemek için korsana başvurur musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    61
Banın hayırlı olsun.

Ben destek vermiyorum ki? Ki bir sürü konu araştırdım Technopat'de, ki ben korsan oyun oynamam sadece fikirleri merak ediyorum.
Video izliyorum.
Güzel seçenek hocam.
Bu deneme süreci Credits ekranına kadar sürüyor hep nedense...

Hahahaha, haklısınız hocam genellikle insanlar bedavayı daha çok seviyorlar.
Direkt korsan bitiriyorum oyunları🤗
Tercihine saygı duyarım dostum.
Demo var ise onu oynarım yoksa video falan izlerim olmadı bir arkadaşımda varsa ister oynar bakarım.

Bu da farklı bir bakış açısı hocam.
Oynadığım oyunlar gereği mecburen korsana başvuruyorum ama cidden güvenli bir yöntem değil.

Katılıyorum hocam, bilinmeyen virüsler, mining riski gibi riskleri almaya değmez.
Korsan oyuncu bahanelerinden biri daha. Steam'den satın alıp 14 gün içerisinde 2 saatten az oynayıp beğenmezsem iade edebilirim. Steam dışından satın almam gerekirse önce oyunun oynanış videolarına bakıyorum ve beğenirsem satın alıyorum.

Hocam peki ya GOG hakkında ne düşünüyorsunuz?
Daha önce başvurmadım ama yasal sonuçları olmasa mantıklı bir seçim
İnsanlar marketten gofreti çalıp tadını beğenince parasını mı beğeniyorsun derler genelde.
Fakat ben daha çok arabayı deneme sürüşüne çıkarmayı benzetiyorum.
Gerçi Steam 1 saatten az oynananları iade ettiriyor ama orası ayrı mesele.
Neyse zaten sadece Starcraft 1 oynuyorum o da bedava :D. İade mevzusunun nasıl işlediğini bilmiyorum.
Araya da şu meretler giriyor.
CS-Online. Club
Surviv. IO

Hocam gofret çalmıyorlar, arabayı sürmeden önce deniyorlar bir de bu açıdan bakın.
Dediğim gibi iade mevzusunu bilmiyorum.

Hocam yazdıklarınızı idrak edemediğim için yorumda bulunamayacağım :(.
Evet yaparım. Bunun sayesinde 32 TL kurtardım. Çok merak ettiğim bir oyunu indirmiştim ve hiç beğenmedim.

Denemek böyle şey işte, bu arada sormak isterim. Hangi oyunu denediniz belki istek listemde eklidir.
Bazı oyunları denedim. Demosu bu devirde çoğu oyunun yok.

Aslında her oyunda demo olmalı hocam, sizce?
Hiç denemedim.
Zaten oyunları yüklemem uzun sürüyor internet hızımdan dolayı.

Eğer Torrent indirecek olsam bir daha satın alıp, silip yeniden yüklemek mantıksız gelirdi.

Onun yerine videolarını izliyorum.

Videolar mantıklı hocam, umarım yakın zamanda daha iyi bir internetiniz olur :).
Evet, demolardan nefret ederim.

Saygı duyarım fikrinize hocam.
Steam'de zaten 2 saat üzeri oynamadığın ve 14 gün geçmediği sürece iade edebiliyorsun. Oyunu Steam üzerinde deneyip iade etmek hem daha mantıklı hem de daha güvenli.

Hocam haklısınız.

Son düzenleme:
O süreler tamamen kişisel. Benim için bir oyunun değip değmeyeceğine karar vermem için oyunu en az 10 saat oynamam lazım. Ufak ve ucuz oyunları zaten al gitsin, ama büyük oyunlarda öyle olmuyor. Mesela Cyberpunk 175+ saat gameplay sunuyormuş, 2 saatte karar veremezsin olduğu gibi kendini tekrarlayan bir oynanışı olmadığı sürece.
Şuan zaten birçok oyunun oynama süresi 10-20 saat arası olduğundan 10 saat bence aşırı derecede uzun bir süre. Oynama süresi yüksek oyunlarda ise zaten oyunun incelemelerini okumadan ve gameplay izlemeden almak çok da mantıklı olmuyor.

O süreler tamamen kişisel. Benim için bir oyunun değip değmeyeceğine karar vermem için oyunu en az 10 saat oynamam lazım. Ufak ve ucuz oyunları zaten al gitsin, ama büyük oyunlarda öyle olmuyor. Mesela Cyberpunk 175+ saat gameplay sunuyormuş, 2 saatte karar veremezsin olduğu gibi kendini tekrarlayan bir oynanışı olmadığı sürece.
İyi de bu mantıkla kıyafet alırken de o kıyafeti 8-10 farklı ayakkabı, kemer vb şeylerle deneyip üzerine 2-3 balo, 3-5 cafe, 6-7 aile gezmesinde giyip öyle mi karar veriyorsunuz alıp almayacağınıza? Sonuçta belki de 5-6 sene giyeceksiniz. Malum ancak yeter bu deneme süresi.

Ya da araba alırken test sürüşünü şöyle bir Ankara-İstanbul yapayım sonra karar veririm şeklinde mi hayal ediyorsunuz ?

Adı üstünde deneme. Sizinki direkt uzun uzun tecrübe etmek klasmanına giriyor gibi geldi bana :) 10 saatteyeni CoD oyunu 2 kez bitiyor mesela :)

Ki hepimiz mutlaka yapmışızdır zaman zaman. Orası da ayrı :) :) :)

Adı üstünde deneme. Sizinki direkt uzun uzun tecrübe etmek klasmanına giriyor gibi geldi bana :) 10 saatteyeni CoD oyunu 2 kez bitiyor mesela :)
Dediğim gibi hocam oyundan oyuna değişiyor, bir de ben ağır oynayan biriyim, o 10 saatte biten CoD benim için en az 2 hafta sürer. İlk boss seviyesinden önce tüm yan questleri bitirmek gibi düşünün. Böyle olunca 10 saat çok bir miktar olmuyor yine oyundan oyuna değişmekle birlikte.

Dediğim gibi hocam oyundan oyuna değişiyor, bir de ben ağır oynayan biriyim, o 10 saatte biten CoD benim için en az 2 hafta sürer. İlk boss seviyesinden önce tüm yan questleri bitirmek gibi düşünün. Böyle olunca 10 saat çok bir miktar olmuyor yine oyundan oyuna değişmekle birlikte.
Tabii değişir. Ben zaten işin latifesindeyim. Ben de kendimi avutuyorum bazen. Önce bir deneyeyim de beğenirsem alırım diye... Baktım ki ücretsiz oyun çok tatlı geliyor, hop bitiriveriyorum. :)

Özellikle de büyük fanı olmadığım bir seri ve marka ise, single dışında hiçbir tecrübe sunmuyor ise.

Merak ettim hand similator nasıl bir oyun diye crack indirdim. 10. dakikada sinir krizi sebebiyle monitörü kırmamak için sakinleşmeye çalıştım yav nasıl oynuyosunuz bu oyunu :D İyi ki Steam'den satın almamışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı