Bir oyunu servera bağlamak

harajukubarbie

Kilopat
Önceden S2 son silah diye bir oyun vardı kapanmıştı ama Facebook'tan görüştüğüm birisi oyunun ellerinde olduğunu, düzenlemeler yaptıklarını ve 4 5 tane serverları olduğunu söyledi bana. Video da attı oyun açılıyordu fakat giriş yapılırken Server connect failed yazıyordu. Şimdi sadece S2'yi onların elindeki Servera bağlamak gerekiyor yardım edebilecek var mı?

Oyun başlatıcısını, Config dosyalarını tamamen kendi sunucularının IP adreslerine bağlamaları ve sunucuya oyun dosyalarını, veri tabanı girdilerini eklemeleri gerekiyor. Siz tam olarak ne istiyorsunuz?

Oyun önceden kapandığı için bağlı olduğu bir server yok konuştuğum kişi tek yapılması gerekenin oyunu sunucuya bağlamak olduğunu söyledi yani ellerindeki sunucuya bağlanması gerektiğini söyledi yardım edebilirseniz iletişim adresini veririm.
Oyun önceden kapandığı için bağlı olduğu bir server yok konuştuğum kişi tek yapılması gerekenin oyunu sunucuya bağlamak olduğunu söyledi yani ellerindeki sunucuya bağlanması gerektiğini söyledi yardım edebilirseniz iletişim adresini veririm.
Bana video da attı oyun açılıyordu fakat bağlı olan bir server olmadığı için server connect failed diyordu.

Elinizde VDS tarzı bir sunucunuz var mı? Sunucu var dediğiniz elinizle oluşturduğunuz kanallar mı? Fiziksel bir sunucu gerekiyor o oyunu çalıştırmak için.

Sorayım şimdi ona göre yazarım cevabı.
Böyle bir şey mümkünse, son defa eskileri gözümde canlandırmam için eğer başarılı olursa, bana ulaşabilir misiniz?

Umarım olur video attığında duygulanmıştım kaslı adam resmi falan çıkmıştı yine.

Şahsen bu işin içerisinde çok amatör bir ekip olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle oyunun kullanıcıya sunulan dosyalarından hiçbir şekilde kendi oyununuzu/sunucunuzu kuramazsınız. Oyunun sunucuya aktarılan, sunucu odaklı oyunun çalışmasını sağlayan çeşitli dosyaları var. Bu dosyalar genelde Windows üzerinde çalışamaz, Linux sunucularda çalıştırılır. Putty gibi SSH programlarıyla oyun dosyalarını çalıştırma, oyun sunucusunu başlatma komutları gönderilmesi gerekir.

İşin en başında oyunun sunucu tarafına aktaracağınız sunucu dosyaları, veri tabanı girdileri bulunmalı. Eğer varsa VDS bir sunucu kiralayın, keyfine aranızda oynayın.

Öncelikle oyunun kullanıcıya sunulan dosyalarından hiçbir şekilde kendi oyununuzu/sunucunuzu kuramazsınız. Oyunun sunucuya aktarılan, sunucu odaklı oyunun çalışmasını sağlayan çeşitli dosyaları var. Bu dosyalar genelde Windows üzerinde çalışamaz, Linux sunucularda çalıştırılır. Putty gibi SSH programlarıyla oyun dosyalarını çalıştırma, oyun sunucusunu başlatma komutları gönderilmesi gerekir.

İşin en başında oyunun sunucu tarafına aktaracağınız sunucu dosyaları, veri tabanı girdileri bulunmalı. Eğer varsa VDS bir sunucu kiralayın, keyfine aranızda oynayın.

Sordum olup olmadığını peki her ihtimale karşı oluşturulabilme ihtimali var mı?

Oyunun dosyalarında sanırım server dosyaları var yardımcı olabilirsen sevinirim çünkü oyunu sunucuya bağlamak hakkında pek bilgim yok eğer yardım edeceksen iletişim adresini verebilirim bahsettiğim kişinin

Kağıt üzerinde yardım edebilirim. Açıkçası bu konuda yardım etmek için pek hevesli değilim. Yanlış anlaşılmasın ancak boş iş peşinde koşuluyor diye düşündüğümden hevesli değilim. Bu işe kalkışan insanlar VDS kiralamış mı öncelikle?

Geri
Yukarı