Bir oyunun ederi en fazla kaç TL olmalı?

Oynamadığım ve çok beklediğim oyunlar için benim içinde 300 TL sınır sanırım, bu parayı da zaten bir Red Dead Redemption 2 bir de Elden Ring'e verdim ki ikisi de memnun etti. Onun dışında yeni çıkan bir oyunda genellikle %60 üstü indirim beklerim almadan önce. Mesela Resident Evil 8, Nier Replicant'ı o yüzden hala almadım, 150 civarına düşmelerini bekliyorum.

Oyuna 60 üstü verilmez.
Sana ne arkadaşım? 60 TL üstüne değen gayet güzel oyunlar var. Mesela ben CS:GO ve Witcher 3 oynarken çok zevk alıyorum, bu sana hiçbir şekilde insanlara "enayi" deme imkanını vermez. Sen kimsin de insanlara böyle hakaretler ediyorsun? Yaşının küçük olduğunu az çok anlayabiliyorum o yüzden üzerine fazla gitmeyeceğim. Bide "25 TL etsin" diyorsun. Sen 50 TL'ye aldığın ürünü 25 TL'ye satar mısın? Gece gece ağzımı açtıracaklar.

Ha, bana soracaksanız oyunlara benim vereceğim maksimum 200-250 TL arasındadır. O da uzun soluklu bir oyunsa. Hiçbir şekilde bir oyun ne kadar güzel olursa olsun 300-400 TL üzerine çıkmamalı.

RDR 2 gibi bir oyunsa 150TL hak eder. Onun dışında asla bir oyuna o kadar para vermem. (Küçükken NBA 2K20'ye 250TL vermiştim çok pişmanım.)

Sana ne arkadaşım? 60 TL üstüne değen gayet güzel oyunlar var. Mesela ben CS:GO ve Witcher 3 oynarken çok zevk alıyorum, bu sana hiçbir şekilde insanlara "enayi" deme imkanını vermez. Sen kimsin de insanlara böyle hakaretler ediyorsun? Yaşının küçük olduğunu az çok anlayabiliyorum o yüzden üzerine fazla gitmeyeceğim. Bide "25 TL etsin" diyorsun. Sen 50 TL'ye aldığın ürünü 25 TL'ye satar mısın? Gece gece ağzımı açtıracaklar.
Ben sana alma demedim ki alıyorsan al o senin kararın ben sadece uyardım.

Ben sana alma demedim ki alıyorsan al o senin kararın ben sadece uyardım.
Uyaracak isen "enayi" diyerek değil, güzel bir üslupla uyarırsın. Senin yaptığın uyarmak değil düpedüz karşındakine hakaret.

Ayrıca söylediğin şey uyarı da değil zaten. "Tavsiye" ile "Uyarı" çok farklı kavramlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı