Bir Pc sadece ekran kartı, anakart, ram vb ile mi toplanır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mevsres

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben pc toplamak için gerekli parçalar diye arama yapdığımda, bir çok kişi sadece ekran kartı, ram, ana kart işlemci psu yazıyor... Ben başka parçalarda duydum bilmiyorum bunlar parçamı ama. Örneğin, yazıcı, ses sistemi, OVERCLOCK VE SOĞUTMA bunlar. Bir pc yi çalışdırmak için sadece hangi parçalara ihtiyacımız var onları yazarmısınız. Sadece bunu biliyorum örneğin SSD bunu ister tak ister takma pc çalışır. Ben bi çok pc toplama videosu izledim, ama hiç biri su soğutma yazıcı falan kullanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ( Bütünleşik ekran kartlı )
İşlemci
Ram
Psu
Kasa
HHD-SSD

Kasada bunların olması yeterli. Ayrıca klavye-fare-monitör-ses sistemini de katabilirsin.

SSD ister tak ister takma diye bişey yok, takmazsan HDD yoksa çalışmaz.
En temelde:

Monitör-Lcd Tv
HDMI - VGA kablosu
Bilgisayar Kasası ve fanları
Anakart
Ekran Kartı
Ram
İşlemci
Güç Kaynağı (Bilgisayar kasası üzerindede gelebilir)
Harddisk (HDD) - SSD
Fare, Klavye
Güç Kabloları

gibi temel parçalarla çalışır ancak, sen eğer aldığın işlemciyi daha yüksek GHZ değerlerinde çalıştıracaksan ya da bilgisayar kurulumundan itibaren donma yapıyor yeniden başlıyor vs gibi ısı sorunların varsa ancak o zaman ek parçalar ile müdahele edersin (Su soğutma,Ek Fanlar, Fan kontrolcüsü). Tabi bunlardan ayrı bide ek parçalar var, olsa da çalışır olmasa da çalışır gibi. Onlar da (hoparlör,led lamba, yazıcı, tarayıcı, bluetooth, vs...)

Hayır sayın burak alkan, yani ekrana görüntü gelmesi için gerekli parçalar demek istedim, ekran kartı olmassa görüntü gelmez diye biliyorum... Örneğin dışardan sıradan bir 1000 tl lik marka bilgisayar aldığımızda içinde gelen tüm parçaları yazarmısınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı