Gaming.gen iade sürecinde cayma hakkını kullandırtmadı

kindruby

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, 13.05.2024 tarihinde Logitech G915 klavye sipariş ettim bahsi geçen siteden ve 15.05.2024 tarihinde ise ürünü teslim aldım. Yaklaşık 1 günlük kullanımın ardından "a" tuşunda çift tıklama problemiyle sıkça karşılaşmaya başladım. Bu mağduriyetimi sabah saatlerinde siteyi telefondan arayarak dile getirdim ve 14 günlük cayma hakkımı kullanmak istediğimi söyledim, bana kargo kodunu verdiler fakat ürünün servise gideceğini, oradan gelen karar ile iade alabileceklerini söylediler. Evet, üründe böyle bir problem var fakat ben tamir edilip ücret iadesi almak değil, direkt ürünü iade etmek istiyorum ve bu durum benim midemi fazlasıyla bulandırdı. Daha sonra 175 ticaret bakanlığını aradığımda "klavye" ürününde 14 günlük cayma hakkımın bulunduğunu söylediler fakat siteyi tekrar aradığımda klavye hijyen kategorisine giriyor denilip cayma hakkımın olmadığını söylediler. 175'i tekrar aradım ve bu durumu tekrar sordum, hakkımın olduğu söylendi. Nasıl bir çelişki içerisinde kaldım hiçbir fikrim yok. Zaten 7 ay önce aldığım Razer dsv2 klavyemin bataryası bozulmasıyla aynı ürün yok diye ücret iadesine razı olmak zorunda kaldım, üstüne bu olayı yaşadım, gerçekten üzücü bir olay, tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz yardımcı oluyorlar.
6 ay kadar uzun sürüyor sonuçlanması diye biliyorum, ürünü satıcıya kargoladım, yine de gidebilir miyim bu durumda?

Geçen Cuma günü Servet Bey konuyla ilgili beni aradı ve a tuşunu kontrol ettiğini çift tıklama sorununun olduğunu kendisinin de gördüğünü söyledi, bugün de an itibariyle ücret iadesi hesabıma geçti.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı