Bir pini kırılmış Ryzen 5 1600 işlemci alınır mı?

OmerF_B

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Cüzi bütçemle bilgisayarımı yenilemek istiyorum. İkinci el piyasasında pazarlık sonunda 850₺'ye ASUS Prime A520 M-K ve Ryzen 5 1600 buldum. İşlemcinin köşedeki ( hangi köşe bilmiyorum ama isterseniz öğrenebilirim.) Bir pininin kırık olduğunu biliyorum. İki farklı anakartta denemiş ve anakartın ses çıkışından ses alamama sorunundan başka bir sorun yaşamamış. Bu fiyata bu iki parçayı alınır mı? Beni bu şekilde ne kadar götürür merak ediyorum. Aklınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Cüzi bütçemle bilgisayarımı yenilemek istiyorum. İkinci el piyasasında pazarlık sonunda 850₺'ye ASUS Prime A520 M-K ve Ryzen 5 1600 buldum. İşlemcinin köşedeki ( hangi köşe bilmiyorum ama isterseniz öğrenebilirim.) Bir pininin kırık olduğunu biliyorum. İki farklı anakartta denemiş ve anakartın ses çıkışından ses alamama sorunundan başka bir sorun yaşamamış. Bu fiyata bu iki parçayı alınır mı? Beni bu şekilde ne kadar götürür merak ediyorum. Aklınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

İki anakarttada eğer ses çıkışından ses alınamamışsa güney köprüsünü besleyen bir pin kırıktırki bu sadece ses kartını değil USB'leri Ethernet kartını ve güney köprüsü ile kontrol edilen tüm alt bileşenleri etkileyebilir.

Bu işlemciyi almayın derim.

Şunu belirtmeyi unutmuşum: Usb'li kulaklık veya harici ses kartı kullanırken sıkıntı olmadığını söyledi.

Kırılan pinin hangi birimi kontrol ettiğini bilmiyoruz. Kullandığınız ilk günlerde bir problem yaşamasanız bile sonrasında ne olacağı belirsiz. Ben tercih etmezdim açıkçası.

İkinci eli zaten 900 TL seviyelerinde olan bir işlemci değil mi?

Anakart dahil fiyat 850 TL de işlemci çok da kurtarılabilir durmuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı