Bir Playstation Salonunda Ev yemekleri Satılması Yasal mıdır ?

UmutK

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar ben beylikdüzünde oturuyorum. Çalıştığımız kantinden ev yemekleri çıkıyor ve ruhsatımız var. Yemekleri içinde bulunduğumuz dersanenin öğretmenlerine satıyoruz. Sorun şu ki yan tarafta bulunan Playstation salonu'da ev yemekleri yapıyor ama ellerinde ne bir kantin ne de bir ruhsat var. Playstation salonunun sahipleri menülerimizi çalıyor , hem bize hemde kendi müşterilerine küfürler yağdırıyor üstüne müşterileri tehtid ediyorlar. Bir Playstation salonunun ruhsatı olmadan ve kantini olmadan bu şekilde ev yemekleri yapıp satmaları yasal mıdır ? Yasal değil ise belediyeye başvuracağım çünkü artık gına geldi gerek biz gerek çalışanlar dayanamıyoruz.

Kontrol etsinler bizim herhangi bir korkumuz yok. Ruhsatsız bu işi gerçekleştirenler onlar zaten biz direk kantin işletiyoruz.

Ne olur ne olmaz. Gelmisken sizin kantinide inceleyebilirler diye demistim.

Ruhsatsiz yapmalari yasal degil, olmamalida. Sikayet etmenizde bir sakinca yok bence.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı