Ev yemekleri hiç güzel gelmiyor

Üç beş seneye kadar bende öyleydim, yan etkilerini görmeye başladıkça+ev yemeğine kavuşunca kabağın köfteden bir farkı kalmadı benim için! Malzeme ve aşçı iyi olmadıktan sonra ikisi de tatsız oluyor ama asıl problem damağın/bünyenın fiziksel olarak neye alıştırdığınız/bağımlılığınız.

Dünyanın en iyi aşçısısının yeşil fasulyesini sanayi lokantasında yediğim Adana dürüme değişmem

Görsem de bir şey değişmeyecek, gene yemeğe devam edeceğim.
Hiç sanmıyorum, tavuktan çok katkı maddesi var içinde boyamı dersin köpürme engelleyici mi dersin...

Dünyanın en iyi aşçısısının yeşil fasulyesini sanayi lokantasında yediğim Adana dürüme değişmem
Dediğim gibi o bünyenizi neye alıştırdğınıza+bağımlılığıza bağlı, en güzeli bağımlılık yapmayan döğal şeyler yemek ve kararında yemek, ben şuan ev yemeği de seviyorum dışardan güvendiğim şeyleri de yiyorum.

Alışkanlığı değiştirmenin, damağı resetlemenin kolaylığı da var "oruç" sünnet olan yemeğe tuz ile başlayıp bitirmek.

Son düzenleme:
ben sağlık boyutundan bahsetmiyorum lezzet boyutundan bahsediyorum ki beni doğrulamışsınız sevdiğiniz icin degil sağlıklı oldugun icin yiyorsunuz ev yemeklerini.
Lezzet konusunda da ev yemekleri>
Ben ev yemekleri ile büyüdüm hocam. Lezzet açısından da sağlık açısından da 1. ev yemekleridir.
Yaş kaçtı hocam ?

Hiç sanmıyorum, tavuktan çok katkı maddesi var içinde boyamı dersin köpürme engelleyici mi dersin...

Dediğim gibi o bünyenizi neye alıştırdğınıza+bağımlılığıza bağlı, en güzeli bağımlılık yapmayan döğal şeyler yemek ve kararında yemek, ben şuan ev yemeği de seviyorum dışardan güvendiğim şeyleri de yiyorum.

Alışkanlığı değiştirmenin, damağı resetlemenin kolaylığı da var "oruç" sünnet olan yemeğe tuz ile başlayıp bitirmek.
6-7 yıldır yerim, bir arkadaşım da doğduğundan beri ev yemeği yer. Aramızda şu an fark yok, hatta o bir tık daha kilolu.

6-7 yıldır yerim, bir arkadaşım da doğduğundan beri ev yemeği yer. Aramızda şu an fark yok, hatta o bir tık daha kilolu.
Kurşun gibi birden bire vurmuyor, aynı sigara gibi zamanla çıkıyor etkisi. Biraz önce dediğim malzeme+ahçılık açığını kurumsallaşmış firmalar bahsettiğim kimyasallarla kapatıyor, aslında siz güzel yemek değil, bir aldatmaca yiyorsunuz.

Burun kıvırdığın yemekleri, elalemin kızı yapsa parmaklarını yersin; fakat annen yapınca yemiyorsun. Ev yemeklerinin yerini hiçbir şeyin tutacağını düşünmüyorum ve sürekli fast food beslenmek de obeziteye sebep olur.

Fast Food yemekler sağlıksız. Sen bu kafayla ileride çok sıkıntı yaşarsın. O sevmediğin yemekler protein ve vitaminlerle dolu. Faydalı. Boşuna anneler demiyor onları ye diye. Bu arada dışarıda nasıl yapıldığı belli olmayan şeyleri yemek yerine annemin yaptığı yemekleri yerim daha iyi.Yada kendim yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı