Bıçak taşımak yasal mıdır?

Saldırı veya savunma amacıyla taşımayacaksan, başka ne için taşıyacaksın?
Biraz dürüstlük.
Soruyu ben biraz daha açayım; "Ya şimdi beyler ben birini çizeceğim de, aynasızlar görürse sıkıntı olur mu?"
Bıçak bir silahtır ve ne olursa olsun yasal değildir. Çakı konusuna gelirsek takım sandığı/çantasında taşımanız gerekir yoksa silah muamelesi görmeniz kaçılmaz.

Bıçak taşıyıp delikanlılık yapacağım diye heves etmeyin. Siz bıçak çekersiniz, karşı taraf silah çıkarır. Hayatınızı yok olur.

Siz sinirlenip 3cm bıçak kullanırsınız gene hayatınız yok olur. Aklınızı başınıza alın...
Delikanlılık düşüncesini geçmiş bir akıldayım ve yaştayım. Bazen gerçekten kesici bir alete ihtiyaç duyuyorum. Yoksa ufacık bir bıçakla başkasının ve kendimin hayatını mahvedecek kadar aptal değilim. Amacım keskin güzel bir bıçağı yasal olarak taşıyabileceğim bir sınır var mı onu öğrenmek istiyorum. Biraz da bıçaklara hobim var. Net olarak bıçağın uzunluk sınırı var mıdır bu sorunun cevabını tam alamadım, örneğin 5 veya 6 cm gibi.

@Ozan Akgul
Delikanlılık düşüncesini geçmiş bir akıldayım ve yaştayım. Bazen gerçekten kesici bir alete ihtiyaç duyuyorum. Yoksa ufacık bir bıçakla başkasının ve kendimin hayatını mahvedecek kadar aptal değilim. Amacım keskin güzel bir bıçağı yasal olarak taşıyabileceğim bir sınır var mı onu öğrenmek istiyorum. Biraz da bıçaklara hobim var. Net olarak bıçağın uzunluk sınırı var mıdır bu sorunun cevabını tam alamadım, örneğin 5 veya 6 cm gibi.
5 6 cm taşıyabilirsin. Dediğim gibi mekaniği olmasın yeterli.

Geri
Yukarı