Bir Sapığı Yakalattım

Arkadaşlar eve gectigimde güzelce ifade edeceğim durumu; konuyu okumadan dahil olanlar halen daha şüphelinin masumiyetini sorguluyor :)
Lafa adamın yaptığının mide bulandırıcı olduğunu ve senin doğru bir hareket yaptığını söyleyerek başlıyorum. Fakat kardeşim adam suçlu olsa dahi fotoğrafını paylaşıp burada ifşalayamazsın. Anayasanın 134. Maddesinin ikinci fıkrası gereğince sen bu kişinin özel hayat gizliliğini ihlal ediyorsun. Üstelik dosya hala açık olmasına rağmen burada bilgi paylaşıyorsun. Bilgiyi geçelim başından geçen olayı isim, soyisim vermeden paylaşmışsın bizde taktir ettik. Fakat fotoğraf paylaşamazsın dostum. Başka birisinin özel haklarını savunurken aynı suçu sende işliyorsun şu anda. Dava açılması halinde o sapık dediğin adam ile aynı cezayı alırsın bilgin olsun. Kaldı ki o adam "doğayı çekiyordum kızları değil" diyerek paçayı kurtarabilir. Sen şu an suçu alenen işliyorsun. İyiliğin için kaldır ya da yüzünü bulanıklaştır diyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size tavsiyemdir; gidin bir sosyal medya platformundan sahte kız hesabı açın ve olacakları görün. Profilinde ayetler olanlar mı dersin, çocuğu olan mı dersin fark etmez. Hepsi nasıl kuduruk ve bu azgınlığı başkasından çıkarma derdinde. Mastürbasyon bile herifleri tatmin etmez olmuş çelik testislilere dönüşmüşler. Yani saçınızı kestirdiğiniz evli kuaför bile aralarından biri olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar halen daha eve giremedigimden fotoğrafı duzenleyemiyorum. Yoksa Recep abinin yorumunu pür dikkat okudum ve bulur olayını ekleyecegim fotoğrafa. Haklısınız o konuda. Buna ek olarak kimsenin bana inanmasını veya desteklemesini beklemiyorum. Kendimce doğru olan bir davranışta bulundum, çevre ve insanlığa faydalı olmaya çalıştım :)

Arkadaşlar halen daha eve giremedigimden fotoğrafı duzenleyemiyorum. Yoksa Recep abinin yorumunu pür dikkat okudum ve bulur olayını ekleyecegim fotoğrafa. Haklısınız o konuda. Buna ek olarak kimsenin bana inanmasını veya desteklemesini beklemiyorum. Kendimce doğru olan bir davranışta bulundum, çevre ve insanlığa faydalı olmaya çalıştım :)
Burada kimse zaten yaptığını eleştirmedi. İyi bir şey yapayım derken suç işleme diye uyardı insanlar. Taktir ediyoruz ama doğru seyi yaparken dozajı kaçırıp suç işleme diyoruz.

Dava açılması halinde o sapık dediğin adam ile aynı cezayı alırsın bilgin olsun. Kaldı ki o adam "doğayı çekiyordum kızları değil" diyerek paçayı kurtarabilir. Sen şu an suçu alenen işliyorsun.
Dostum eve geçme fırsatı bulabildiğim için son yorumumu düzenliyorum. Senin art niyetli olmadığın aşikar, sen de benim gibi doğruların peşinde koşan birisin. Senin ve elbetteki Recep abinin uyarısına uyup ilk fırsatım olan, eve girdiğim an itibariyle hemen blur efektini yükledim. Suçlunun yüzü görünmüyor olsa da tüm vücudunu gizledim Technopat Sosyal'in herhangi bir problem yaşama olasılığına karşılık.

Tabi diğer taraftan bu ülkedeki tecavüzcüler, sapıklar, bebek katilleri, kadın katilleri ceza almazken; tüm bu suçlara engel olmak isteyen birinin ceza olması pek olasılık dahilinde değil. Yalnızca site açısından problem yaratması ihtimalini ortadan kaldırmış olduk iyi niyetli hatırlatmalarınız sayesinde.

@Viktor R3znov gibi üyeler ise profiline göz attığım kadarıyla hemen her konuda tartışma - polemik yaratan üyeler. @Silinen üye de bir üye ancak yapılan davranıştan ötürü tebrik ediyor, sitenin veya benim yararım için önerilerde bulunuyor.
Ancak Viktor gibi Technopat Sosyal'de barınmayı hak etmeyen üyeler konu başlar başlamaz "İçimden bir ses serin hikaye diyor" gibi mesajlar atabiliyor. Bu tip davranışlarda bulunacak bir üye olmadığımı belirttiğimde "Kendini Cumhurbaşkanı falan mı sanıyorsun?" gibi cevaplar alıyoruz. Haliyle bunlar da insanın sinirini bozuyor.

Bugüne kadar bir tek yaralı parmağa işememiş, bir tek kadını savunmamış, bir tek insanın en temel hak ve özgürlüklerine sahip çıkmamış adam geliyor; böyle güzel bir ortamı baltalıyor. Hata bizde ki seni ciddiye alıp değerli vaktimizi harcıyoruz.
Buradaki dostlarımız %99 oranında tebrik etti ve kendileri de gereken özeni gösterecektir kendi hayatlarında bundan eminim. Ancak bu tip insanlardan bırakın duyarlı olmayı; tek dileğim, iyi işler yapan insanlara salça olmaması.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı