Çözüldü Bir sisteme 2 tane SSD takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ersin Sali

Hectopat
Geçen gün benim PC'deki HDD bozuldu. Ve PC'de sadece SSD kaldı ama o da 120GB'lık, yetmez. Ama SSD'nin çok hızlı olduğunu bildiğim için yeni HDD almak yerine SSD almaya karar verdim. Fakat PC'ye 2 tane SSD takılır mı ve HDD'yi çıkardıktan sonra HDD'nin yerine takılır mı onu bilmiyorum. İki sorum daha olacak. PC'de illa HDD olması gerekiyor mu? Yani 2 SSD olacak şimdi HDD bozulduğu için, SSD alabilir miyim yoksa illa 1 tane HDD lazım mı? Ve bir diğer sorum ise, benim 120GB olan SSD'de Windows yüklü. Windows'u eski SSD'den nasıl yeni SSD'ye aktarırım? Internetten baktım sadece HDD'den SSD'ye aktarma videoları var. O yüzden soruyorum SSD'den SSD'ye direk kopyala yapıştır yapıp mı atacağım Windows'u?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SSD alabilirsiniz, takabilirsiniz, kullanabilirsiniz. HDD şart diye bir kaide yok. Disk klonlama araçları ile eski SSD'den yeni SSD'ye veri de aktarmanız mümkün.
Geçen gün benim PC'deki HDD bozuldu. Ve PC'de sadece SSD kaldı ama o da 120GB'lık, yetmez. Ama SSD'nin çok hızlı olduğunu bildiğim için yeni HDD almak yerine SSD almaya karar verdim. Fakat PC'ye 2 tane SSD takılır mı ve HDD'yi çıkardıktan sonra HDD'nin yerine takılır mı onu bilmiyorum. İki sorum daha olacak. PC'de illa HDD olması gerekiyor mu? Yani 2 SSD olacak şimdi HDD bozulduğu için, SSD alabilir miyim yoksa illa 1 tane HDD lazım mı? Ve bir diğer sorum ise, benim 120GB olan SSD'de Windows yüklü. Windows'u eski SSD'den nasıl yeni SSD'ye aktarırım? Internetten baktım sadece HDD'den SSD'ye aktarma videoları var. O yüzden soruyorum SSD'den SSD'ye direk kopyala yapıştır yapıp mı atacağım Windows'u?
1.Windows'u Kopyala yapıştır yaparsan şansına'da bağlı ama buyuk ihtimal hatalı olur 2. illa Hdd ye gerek yok Ssd de olabilir sadece.

Benim sistemde 4 SSD ve bir HDD var. Anakartında kaç Sata 3 girişi varsa (ki genelde 6 oluyor) o kadar SSD veya HDD takabilirsin. Aktarma konusuyla ilgili fikrim yok.

1-Bir bilgisayara birden fazla SSD takılır.
2-SSD'den SSD'ye clonlama yapılabilir.
Copy, paste gibi olmaz HDD clone gibi yazılımlarla yapacaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 SSD takılır. HDD olması zorunlu değil. Windows taşımayı hiç yapmadığım için bilgim yok ama HDD'den taşımaktan bir farkı yoktur tahminimce.
Kardeşim merhaba ben yeni pc aldım sadece disk c var ben yeni disk eklemek istiyorum çocuklara gta 5 yükleyeceğim ama yeterli alan olmadığı için yükleyemiyorum ssd bi disk alacağım ama bütün pclere takılıyor mu takılmıyor mu 240 lık alsam acaba pcme uyumlu bilmiyorum biraz fikir verebilirmisin anlıyorsan

Kardeşim merhaba ben yeni pc aldım sadece disk c var ben yeni disk eklemek istiyorum çocuklara gta 5 yükleyeceğim ama yeterli alan olmadığı için yükleyemiyorum ssd bi disk alacağım ama bütün pclere takılıyor mu takılmıyor mu 240 lık alsam acaba pcme uyumlu bilmiyorum biraz fikir verebilirmisin anlıyorsan

Konuya en son 1 yıldan fazla süre önce mesaj yazılmış. Bu kategoriye daha fazla bilgi ile yarın sabah yeni konu açın, ilgileneceklerdir. Şu an pek cevap bulamazsınız. Eksik olan, bilgisayarınız hakkında sizin vermeniz gereken bilgiler var.

Geri
Yukarı