Bir sonraki iPhone fiyatı ne kadar olur?

Dostlar çok sağ olun hepiniz ben de şimdi fark ettim dediğiniz gibi seçim falan var hiç riske atmak istemiyorum direk 14 pro alacağım sanırım
iPhone 15 Pro'yu bekle bence. Hem belki TL dolar kuru karşısında değer kazanırsa alacağın iPhone 14 Pro'dan daha ucuza gelir. USB Type-C ile çıkacak deniliyor 67W hızlı şarj için artık lightning kullanılmayacak. Sonradan pişman olma bence. Seçimlerden sonraya bırak. Ben de paramı bir yanda tutuyorum sırf önümü görebilmek ve sonradan üzülmemek için.

Öncelikle herkese iyi sosyaller. Bu yaz iPhone 14 Pro almayı düşünüyorum. Amerika'dan alacağım için 14 Pro 18.000TL'ye denk geliyor IMEI ile beraber 21.000 civarı tutuyor. Fakat bazı yerlerde gördüğüm üzere yeni iPhone serisi eylül 2023'te çıkacak deniliyor ben de yazın sonuna doğru alacağım için kafam karıştı. Bir diğer nokta ise eğer 2023 Eylül'de çıksa bile Pro modelinin fiyatı ne kadar olur? Bir de bu tarih gerçek olabilir mi?

60K-70K TL arası bir fiyattan satılır diye düşünüyorum.

60K-70K TL arası bir fiyattan satılır diye düşünüyorum.
Hocam dolar bazında bakıyorum ben orda yaşayan çok akrabam var getirtmek sorun değil yani dolar bazında yakın fiyatta olursa mesela şuan ki 14 Pro 1000 dolar'dan satışa çıktı eğer bir sonraki Pro 1100 dolar olursa (14 Pro Max fiyatı) onu alırım hem seçimden sonra TL değer kazanabilir ve IMEI ücreti düşebilir. @Timucin_34 dediği gibi Type-C olarak çıkabilir hem 3 ay beklemek zor gelmez diye düşünüyorum.

Hocam dolar bazında bakıyorum ben orada yaşayan çok akrabam var getirtmek sorun değil yani dolar bazında yakın fiyatta olursa mesela şu anki 14 Pro 1000 Dolar'dan satışa çıktı eğer bir sonraki Pro 1100 dolar olursa (14 Pro Max fiyatı) onu alırım hem seçimden sonra TL değer kazanabilir ve IMEI ücreti düşebilir. @Timucin_34 dediği gibi Type-C olarak çıkabilir hem 3 ay beklemek zor gelmez diye düşünüyorum.

TL'nin değer kazanması konusunda çok umutlu değilim. Düşük fiyatlara iPhone bekleme derim. Gerçekçi bakarsak zor bir ihtimal.

75-85.000₺ yaparlar.
O kadar olmaz bence. O kadar olması için bir tane daha 2022 zammı yaşanmalı. Şu an Apple ürünleri olması gerekenden yüksek bile, Apple ürünlerini 2$=22₺ üzerinden satıyor zaten şu an. Pro Max 1TB model 60k falan olur bence. Tabiki yeni çıktığında zenginlerin sömürüsünden sonra gelen ekstra zammlar dışında. Adamlar fiyatı aniden 10k artsa bile direk almaya oynuyor telefonu ve bu da daha çok zammlanmasına neden oluyor.

Hocam dolar bazında bakıyorum ben orda yaşayan çok akrabam var getirtmek sorun değil yani dolar bazında yakın fiyatta olursa mesela şuan ki 14 Pro 1000 dolar'dan satışa çıktı eğer bir sonraki Pro 1100 dolar olursa (14 Pro Max fiyatı) onu alırım hem seçimden sonra TL değer kazanabilir ve IMEI ücreti düşebilir. @Timucin_34 dediği gibi Type-C olarak çıkabilir hem 3 ay beklemek zor gelmez diye düşünüyorum.
Bence bekle iPhone 14'ler yer yüzünde bitmiyor. Şu an bütün ürünler gereksiz pahalı Türkiye'de. IMEI kayıt ücretleri falan filan acayip zamlandı şu an. Herkes Türkiye'yi aynı bu şekilde gideceğini düşünüyor. Seçimler geçmeden ben almanı önermem aslında. Şu an zifiri karanlıkta evin içinde yüzük aramaya benziyor o derece kimse önünü göremiyor. Türkiye'de enflasyon ve kur düşmeden alma. Seçimler her yaklaştığında sıcak para girecek ülkeye, millete suni refah sunacaklar. O zaman al bak. Ama seçimlerden sonra ben kurun ve enflasyonun ciddi oranda düşeceğini düşünüyorum o zaman da iPhone 15'e de 3-4 ay kalıyor çıkmasına. Neden ben böyle düşünüyorum 2002 seçimlerinden sonra Türkiye'de enflasyon ve kur nasıl düşmüş onun tablosuna bakın. Siyasete girmek istemiyordum lakin dönüyor dolaşıyor kapı oraya çıkıyor yapacağım bir şey yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı