Çözüldü "Bir sorun oluştuğundan pın'iniz kullanılamıyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf Furkan BAL

Hectopat
Yer
Yozgat/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Açılışta böyle bir sorunla karşılaştım, neyin sebep olduğunu tahmin edebiliyorum, gereksiz hizmetleri kapatmak için bir .bat dosyası indirdim çalıştırmamla birlikte bu sorunla karşılaştım, herhalde hizmetlerden yanlış bir şeyi kapattı, ikinci bir oturumdan bilgisayara erişebiliyorum hangi hizmetin kapandığını bilmiyorum.

Açmam gereken hizmeti ikinci bir oturumdan açsam sorun çözülür herhalde diye düşünüyorum, eğer belirli bir hizmeti açınca sorun çözülürse yardımlarınızı bekliyorum.

Format atma gibi bir durumum yok maalesef, format atmadan çözmem gerekli sorunu, ayrıca sistem geri yüklemesi yapamıyorum, kayıtlı bir yedek bulunmamakta.

IMG-20210214-WA0038.jpeg

Pin'imi ayarlaya tıklağımda bir şey olmuyor, aynı ekram tekrar geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dur dur bu benim de başıma geldi hangi hizmet olduğunu söyleyeyim 1 dakika.

Hah buldum. CNG Anahtar Yalıtımı olması lazım. Bu hizmeti açarsan çözülecektir diye düşünüyorum.

Ben manuel olarak gereksiz hizmetleri kapatırken bunu da kapatmıştım. Sonucunda aynı sendeki sorun oldu. Ama Microsoft hesabımı bağladığım için online olarak oturum açabiliyordum. Sonra tek tek deneyerek hangi hizmet olduğuna baktım. En son bu hizmeti açınca düzelmişti.

Screenshot_20210214-051026_WhatsApp.jpg
Açılışta böyle bir sorunla karşılaştım, neyin sebep olduğunu tahmin edebiliyorum, gereksiz hizmetleri kapatmak için bir .bat dosyası indirdim çalıştırmamla birlikte bu sorunla karşılaştım, herhalde hizmetlerden yanlış bir şeyi kapattı, ikinci bir oturumdan bilgisayara erişebiliyorum hangi hizmetin kapandığını bilmiyorum.

Açmam gereken hizmeti ikinci bir oturumdan açsam sorun çözülür herhalde diye düşünüyorum, eğer belirli bir hizmeti açınca sorun çözülürse yardımlarınızı bekliyorum.

Format atma gibi bir durumum yok maalesef, format atmadan çözmem gerekli sorunu, ayrıca sistem geri yüklemesi yapamıyorum, kayıtlı bir yedek bulunmamakta.

Eki Görüntüle 878445

Pin'imi ayarlaya tıklağımda bir şey olmuyor, aynı ekram tekrar geliyor.
Bios içerisinden internetle alakalı bı yeri oynadiysan eğer geri tekrar aynı noktaya getir hatta biosu resetle sonra tekrar açtığında aynı sayfa gelicek ama bu sefer pini değiştirebileceksin.yani benimki öyle oldu ve bu şekilde düzelttim hatta kurcaladigim ayar ise Intel(R) Ethernet Connection (H) diye biyerin içerisinde NİC configuration diye bı sekme var bunun içerisinde ise link speed var bu ayarı autodan 100 Mbps full yaptım sorunla karşılaşmıştım

Allah rizasi icin beyler yardimci olun cok kritik bendede oldu bu illet fakat ben oylesine biryerlerden pin anahatari falan kapatmadim birden boyle birsey oldu dediklerinizi yaptim fayda vermiyor ayrica sifreyi kaldirayim dedim kullanici adi yani hesabi bulamiyor hatta youtube dan bir arkadastan o baslangic ekranindaki erisim kolayligi sekmesine cmd yi bile eklemeyi basardim oradan yapamayim dedim beklemedeyim lutfen format atmak istemiyorum ali bey recep bey sizlere sesleniyorum site yoneticileri olarak yardimmm edin lutfennn.
ayrica bu seyi harfien yaptim cng anahtar yaltimi vs o bende zaten kapali degilmis üstunde tik vardi hatta kaldirip tekrar ekledim gene fayda vermedi cok muhim bir cozum lutfen bir suru dosya kaldi umarim biri yardim eder saygilarimla.
Beyler erişim kolaylığı tuşuna eklediğim cmd ile yeni bir yerel kullanıcı oluşturup girdim pc ye ama maalesef diğer microsoft hesabıma giremiyorum yardımcı olabilirmisiniz hesap ayarlarndan microsoft hesabından devam et butonuna tıkladım orada da zaten bu kullanıcı kayıtlı diyor ee oraya geçince gene pin kullanılmıyor diyor o hesaba tekrar nasıl geri dönebilirim veya oradakileri yerel aktarmamın bir yolu var mı acaba ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı