Çözüldü "Bir sorun oluştuğundan pın'iniz kullanılamıyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf Furkan BAL

Hectopat
Yer
Yozgat/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Açılışta böyle bir sorunla karşılaştım, neyin sebep olduğunu tahmin edebiliyorum, gereksiz hizmetleri kapatmak için bir .bat dosyası indirdim çalıştırmamla birlikte bu sorunla karşılaştım, herhalde hizmetlerden yanlış bir şeyi kapattı, ikinci bir oturumdan bilgisayara erişebiliyorum hangi hizmetin kapandığını bilmiyorum.

Açmam gereken hizmeti ikinci bir oturumdan açsam sorun çözülür herhalde diye düşünüyorum, eğer belirli bir hizmeti açınca sorun çözülürse yardımlarınızı bekliyorum.

Format atma gibi bir durumum yok maalesef, format atmadan çözmem gerekli sorunu, ayrıca sistem geri yüklemesi yapamıyorum, kayıtlı bir yedek bulunmamakta.

IMG-20210214-WA0038.jpeg

Pin'imi ayarlaya tıklağımda bir şey olmuyor, aynı ekram tekrar geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dur dur bu benim de başıma geldi hangi hizmet olduğunu söyleyeyim 1 dakika.

Hah buldum. CNG Anahtar Yalıtımı olması lazım. Bu hizmeti açarsan çözülecektir diye düşünüyorum.

Ben manuel olarak gereksiz hizmetleri kapatırken bunu da kapatmıştım. Sonucunda aynı sendeki sorun oldu. Ama Microsoft hesabımı bağladığım için online olarak oturum açabiliyordum. Sonra tek tek deneyerek hangi hizmet olduğuna baktım. En son bu hizmeti açınca düzelmişti.

Screenshot_20210214-051026_WhatsApp.jpg

Hah buldum. CNG Anahtar Yalıtımı olması lazım. Bu hizmeti açarsan çözülecektir diye düşünüyorum.

Ben manuel olarak gereksiz hizmetleri kapatırken bunu da kapatmıştım. Sonucunda aynı sendeki sorun oldu. Ama Microsoft hesabımı bağladığım için online olarak oturum açabiliyordum. Sonra tek tek deneyerek hangi hizmet olduğuna baktım. En son bu hizmeti açınca düzelmişti.

Screenshot_20210214-051026_WhatsApp.jpg

Son düzenleme:
Çözüm

Eki Görüntüle 878458
Dediklerinizi yapıp bilgisayarı yeniden başlatınca sorun çözüldü, dün format atmayı düşünüyordum neyse ki atmadım, teşekkür ederim.

Peki bende yeni bir ikinci bir oturum yok tek oturum var ben nasıl yapacağım, PC'ye yeni format attm her şeyi sıfırladım yeniden kurulunca pin istedi sonra pini biliyorum hala aklımda sonrada performans ayarlar mı geliştirdim başlangıçta çalışam şeyleri kapasım böyle oldu ne yapacağım

Eki Görüntüle 878458
Ben de aynı problemi yaşıyorum ve pc yi açamıyorum. Benim de Microsoft hesabım bağlı fakat online olarak dediğiniz hizmeti açamadım. Bana biraz daha detaylı olarak tarif edebilir misiniz bu çözümü?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    88,1 KB · Görüntüleme: 352
Ben de aynı problemi yaşıyorum ve pc yi açamıyorum. Benim de Microsoft hesabım bağlı fakat online olarak dediğiniz hizmeti açamadım. Bana biraz daha detaylı olarak tarif edebilir misiniz bu çözümü?
Giriş ekranındaki PIN'imi ayarlaya basın. Microsoft hesabınızla oturum açın. Ben oturum açtıktan sonra şifremi sıfırlama yeri geliyordu ancak şifremi sıfırlatmıyordu. Ama daha sonra yap gibi bir seçenek çıkıyordu. Ona basarak oturum açmıştım ben.
Peki bende yeni bir ikinci bir oturum yok tek oturum var ben nasıl yapacağım, PC'ye yeni format attm her şeyi sıfırladım yeniden kurulunca pin istedi sonra pini biliyorum hala aklımda sonrada performans ayarlar mı geliştirdim başlangıçta çalışam şeyleri kapasım böyle oldu ne yapacağım
Microsoft hesabınızı bağlamadıysanız nasıl çözüleceğini bilmiyorum maalesef.

Şu an deniyorum, işe yarar umarım.
@Kaykaysürenkedi Msconfig üzerindeki bütün herşey açık durumda, hizmetler kısmında, ayrıca görev yöneticisi üzerinde bulunan hizmetler kısmında ne var ne yok açacağım, bunlar işe yaramazsa ne yapmam gerekli @zeki1981 ?
@zeki1981 malesef değişen birşey olmadı, ne yapmam

Şu an deniyorum, işe yarar umarım.
@Kaykaysürenkedi Msconfig üzerindeki bütün herşey açık durumda, hizmetler kısmında, ayrıca görev yöneticisi üzerinde bulunan hizmetler kısmında ne var ne yok açacağım, bunlar işe yaramazsa ne yapmam gerekli @zeki1981 ?
@zeki1981 malesef değişen birşey olmadı, ne yapmam gerekli?
bendede aynı sorum var nasıl açıp görev yöneticisine girdin hiç bir türlü açılmıyor pc

Bende de aynı sorum var nasıl açıp görev yöneticisine girdin hiçbir türlü açılmıyor PC.

Hah buldum. cng anahtar yalıtımı olması lazım. Bu hizmeti açarsan çözülecektir diye düşünüyorum.

Ben manuel olarak gereksiz hizmetleri kapatırken bunu da kapatmıştım. Sonucunda aynı sendeki sorun oldu. Ama Microsoft hesabımı bağladığım için Online olarak oturum açabiliyordum. Sonra tek tek deneyerek hangi hizmet olduğuna baktım. En son bu hizmeti açınca düzelmişti.

Eki Görüntüle 878458

İkincil bir kullanıcı hesabı vardı bilgisayarda, oradan girip halletmiştim, @cilginsharkysahilde cevabı vermişti.

@cilginsharkysahilde kanka ben Pin'i ayarla deyince oturum aç falan demiyor. Bir uygulama yüklenmesi gerekiyor Store'de aransın mı diyor. Evete tıklayınca hiçbir şey olmuyor.

Oturum açmak için gerekli olan uygulama yüklü olmayabilir. Yapabileceğim bir şey yok maalesef.

Geri
Yukarı