Bir tanrının var olduğuna inanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu mesaj, komik olmayan bir şaka olduğu ve vergisini ödemediği gerekçesiyle kaldırılmıştır.

Son düzenleme:
Hayır, herhangi bir şeyin var olması için bir tanrıya ihtiyaç olmadığı gibi, Dünya, evren vs. gezegenler ya da sistemler kendi kendilerine oluşabilirler, aksini gösteren herhangi bir veri yoktur. Ne bir tanrıya ihtiyaç vardır ne de bir tanrının olduğuna dair delil bu sebeple bir tanrı yoktur.

Bu tartismada kimse kimsenin fikrini degistiremeyecek, herkes kendi dogrusuna dogmatik bir sekilde bagli olacak ve baskalarini ikna etmeye calisacak, sayfalarca entry sonrasinda konu kilitlenecek. Sonuc: 0. Cevap vermek zorundayizdir falan uyari yemeyeyim diye: Sahsen hayir, inanmiyorum.

Kuran-ı Kerimin hiçbir kelimesi değiştirilmediği için orijinali şudur demenin bir anlamı yok. Kuran bir insan tarafından yazılamayacak kadar güçlü kelimelerle yazılmıştır. Meallerden anlayabilirsin. Okuduğum bir yerde Kur-anı çevirmeye çalışmanın yanlış sonuçlar doğuracağını bu yüzden sakıncalı olduğunu duymuştum. Sadece Hz. Muhammed tarafından %100 doğru çevrilebilen bir üslubu varmış. Bu konuda yeterince araştırma yapmadım, yanlışım varsa Allah affetsin.
Son derece yanlış bir cevap. Bu inancı yaymak için bir aracı ile kitap gönderiliyor. Hz. Muhammed için mi yazıldı bu kitap?
İnsan tarafından yazılamayacak kadar güçlü kelimeler ne oluyor? Bir çok kez gerek duymadığım yerler dışında tüm kitabı az çok da olsa okudum. Meallerin hiç bir olayı yok, bilemiyorum deyip sıyrılmadan cevap verir misin? Tam olarak neresi güçlü kelimeler? Bir insan bunu düzgün bir şekilde çeviremeyecekse inanmayanları ne diye tehdit ediyor bu tanrınız? 1500 yılda çözülmeyecek bir kitap yazdıysa ne anlamı var? Mükemmel bir kitap olduğu ama suçluların (bizler) inanmayanlar olduğunu söylerler genelde fakat mükemmel bir kitabı neden reddedelim? Benim de işime gelir her istediğimin olduğu bir kat ama ben yazdığı "arapça harfleri" düzgün anlayamıyorsam ne anlamı var ibadetin? Bir çok kez bazı ayetlerin üzerinden geçtim, okuduğumu da anlıyorum kafasız değilim. Ne yazıyorsa o diye indirilen bir kitapta düzgün çevrilmemiş deyip kaçmak sadece korkakların yapacağı bir şey.

Son derece yanlış bir cevap. Bu inancı yaymak için bir aracı ile kitap gönderiliyor. Hz. Muhammed için mi yazıldı bu kitap?
İnsan tarafından yazılamayacak kadar güçlü kelimeler ne oluyor? Bir çok kez gerek duymadığım yerler dışında tüm kitabı az çok da olsa okudum. Meallerin hiç bir olayı yok, bilemiyorum deyip sıyrılmadan cevap verir misin? Tam olarak neresi güçlü kelimeler? Bir insan bunu düzgün bir şekilde çeviremeyecekse inanmayanları ne diye tehdit ediyor bu tanrınız? 1500 yılda çözülmeyecek bir kitap yazdıysa ne anlamı var? Mükemmel bir kitap olduğu ama suçluların (bizler) inanmayanlar olduğunu söylerler genelde fakat mükemmel bir kitabı neden reddedelim? Benim de işime gelir her istediğimin olduğu bir kat ama ben yazdığı "arapça harfleri" düzgün anlayamıyorsam ne anlamı var ibadetin? Bir çok kez bazı ayetlerin üzerinden geçtim, okuduğumu da anlıyorum kafasız değilim. Ne yazıyorsa o diye indirilen bir kitapta düzgün çevrilmemiş deyip kaçmak sadece korkakların yapacağı bir şey.
İyi vallahi, bir sair siir yazinca yuzlerce mana cikarmakta bir sey yok. Kuran-i Kerim ne ise o. Goz ardi edeyim. Din dusmanlari ile hic ugrasamam tartisarak. Bu yeter. İsinize gelmiyorsa inanmayin ve insanlari da rahatsiz etmeyin anlamsiz bilgilerinizle.

İyi vallahi, bir sair siir yazinca yuzlerce mana cikarmakta bir sey yok. Kuran-i Kerim ne ise o. Goz ardi edeyim. Din dusmanlari ile hic ugrasamam. İsinize gelmiyorsa inanmayin ve insanlari da rahatsiz etmeyin anlamsiz bilgilerinizle.
Ne yazıyorsa o diye indirilen bir kitapta düzgün çevrilmemiş deyip kaçmak sadece korkakların yapacağı bir şey.
Dolaylı yoldan aynısını yapıyorsun :) Avukatısın herhalde, klasik gerici Müslüman tiplemesi inancınıza saygısızlık yapmadım arkadaşın çelişkilerinden bahsettim. Verecek cevabınız olmuyor, yaşınıza veriyorum. Diğer konulara da bakıyordum ve mesajlarını görüyordum zaten tartışabilmek için bir kabiliyetin olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden topa girmemen normal kendini rezil edersin :D

Allah'ın var olduğuna inanıyorum fakat sağdan soldan duyduğum çelişkilerle Allah'a olan inancımda çok küçük sarsılmalar oluyor, bunu da ergenliğime vuruyorum ve konunun üstünde çok durmuyorum. Nedeni ise Kur'an-ı Kerim'de geçen ayetler bana mantıklı geliyor ve bu inançla büyüdüm.
Hocam bende aynı durumdayım. Fakat gerçekten internette öyle gerçek teoriler söylüyorlar ki. Yani gerçek olma olasılığı yüksek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı