Bir tanrının var olduğuna inanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bak biz evrenin sadece belli bir kısmını görebiliyoruz evrenin genişleme hızı ışık hızından daha hızlı ve evren 13.8 milyar yıldır var buna göre bizde sadece evrende görebildiğimiz en uzak yer 13.8 milyar ışık yılı uzaklıktır tabii teknolojimiz yeterse ve sence bu kocaman evrende bizden başka yaşam olamazmı evet biz şu an bilmiyoruz ama bunu inkaarda edemeyiz.
O zaman ben de reenkarnasyonun gercek oldugunu iddia ederim. Sen de degil diyemezsin cunku "belki gercek".

Bu kadar gezegen kendi kendine;

-Aa biz şimdi biz düzen oluşturalım güneşin etrafında dönelim ya çok güzel olur ehe :D

Diyemeyeceğine göre bu evreni bu düzeni yaratan bir yaratıcının olduğuna inanıyorum yaratıcının da 1 ve tek olduğuna inanıyorum burada kendimce 2 seçenek kalıyor Hristiyan'lık ve Müslüman'lık güncel olduğu için ve İslamın höşgörü ve iyiliği desteklediği ve buna yönlendirdiği için müslümanlığı seçtim benim görüşüm budur.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, soru başlıkta. Allah'ın veya başka bir tanrının varlığına inanıyor musunuz ve neden inaniyorsunuz?

Allah'a inanıyorum. Vefat edince görürüz böyle tartışmalar gereksiz.

Tamam ben de evrende bizden baska yasamin olduguna inanmiyorum. Ayni senin reenkarnasyona inanmadigin gibi.

Farklı alemlerin varlığına inanıyorum ama reenkarnasyona inanmıyorum bende.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah'a inanıyorum. Vefat edince görürüz böyle tartışmalar gereksiz.

Farklı alemlerin varlığına inanıyorum ama reenkarnasyona inanmıyorum bende.
Ee stalemate'de kaldik.😱 Simdi ne olacak? Bu arada Allaha inaniyorsan asker ol bence. Olunce direkt cennete gidiyorsun. Ne guzel.

Ee Stalemate'de kaldik.😱 simdi ne olacak? Bu arada Allah'a inaniyorsan asker ol bence. Olunce direkt cennete gidiyorsun. Ne guzel.

Öncelikle bu yorumuna bayağı bir güldüğümü belirtmek isterim. Müslüman'ların amacı ölmek değil, cennete girebilmektir öncelik olarak. Eğer sırf ölürüm diyerek askere gidersen, zaten cennete giremezsin. Cennete girebilmek için sevaplarının fazla olması gerekiyor maalesef. Katı düşünce kalıpları, sizi ancak gerçeği görmekten alıkoyar. İnsanların fikirlerine saygılı olmanızı öneririm. Fikrinize saygı duyuyorum.

İnanmıyorum. Bizden üstün bir şey varsa bile bunun tek bir kişi yerine yalnızca aynı bizim gibi bir medeniyet olabileceğini düşünüyorum.

İnanmıyorum. Bizden üstün bir şey varsa bile bunun tek bir kişi yerine yalnızca aynı bizim gibi bir medeniyet olabileceğini düşünüyorum.

Tanrıya değil, tanrılara inanıyorsun yani anladığım üzere.(yanlış anladıysam kusura bakma)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı