Bir tanrının var olduğuna inanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnanıyorum. Matematiksel olarak veriler tanrının var olduğuna inandırıyor beni de ondan.

Bir de ülkemizde saçma bir algı var: "bilim adamlarının çoğu ateisttir" diye. Aksine yurt dışında pek çok bilim adamı teist. Müslüman değiller diye adamları niye adamlar dinsiz gibi görülüyor anlamıyorum. Onlar da aynı tanrıya farklı yoldan inanıyorlar.
Örnek olarak şu tartışma aslında benim kafamdakileri özetliyor.
Aslında ezeli evreni savunan ateistler bile tanrıya inanıyorlar. Onlar tanrıya "evren" adını veriyorlar. Lakin inanılan şey aynı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu resmen saçmalık, evet inanıyorum. Bazıları inanmıyorum demiş, saygı duyuyorum. Asıl soru şu; size ne? Bu tarz konular sürekli farklı görüşlere inananları birbirine düşürmek için açılıyor, farkında değil misiniz? Bu tarz konuların açılması yasaklanmalı bence.
Tartışma kültürü yok ülkemizde, düzgünce tartıştığımızda da hemen gelip baltalıyorsunuz. O kadar rahatsız oluyorsan ülkenin cumhurbaşkanına bak, herkesin kendi içinde olması gereken dini bütün ülkeye uyguluyor.

Tartışma kültürü yok ülkemizde, düzgünce tartıştığımızda da hemen gelip baltalıyorsunuz. O kadar rahatsız oluyorsan ülkenin Cumhurbaşkanı'na bak, herkesin kendi içinde olması gereken dini bütün ülkeye uyguluyor.

Evet kesinlikle düzgünce tartışıyorsunuz ve evet kesinlikle birbirinize saygınız var 🤣

Evet kesinlikle düzgünce tartışıyorsunuz ve evet kesinlikle birbirinize saygınız var 🤣
Seni insan yerine koyup cevap veriyorum, bence saygım var. Normalde yaptığın yorumun bir önemi yok çünkü sen söyledin diye bu tarz konular yasaklanmayacak ama seni insan yerine koyup yaptığın yoruma cevap veriyorum, saygısızlık da yapmadan.

İnanıyorum. Matematiksel olarak veriler tanrının var olduğuna inandırıyor beni de ondan.

Bir de ülkemizde saçma bir algı var: "bilim adamlarının çoğu ateisttir" diye. Aksine yurt dışında pek çok bilim adamı teist. Müslüman değiller diye adamları niye adamlar dinsiz gibi görülüyor anlamıyorum. Onlar da aynı tanrıya farklı yoldan inanıyorlar.
Örnek olarak şu tartışma aslında benim kafamdakileri özetliyor.
Aslında ezeli evreni savunan ateistler bile tanrıya inanıyorlar. Onlar tanrıya "evren" adını veriyorlar. Lakin inanılan şey aynı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bizim Türk halkı cahil işte kendilerini zeki sanıyorlar. :)

Seni insan yerine koyup cevap veriyorum, bence saygım var. Normalde yaptığın yorumun bir önemi yok çünkü sen söyledin diye bu tarz konular yasaklanmayacak ama seni insan yerine koyup yaptığın yoruma cevap veriyorum, saygısızlık da yapmadan.

"Seni insan yerine koyup cevap veriyorum", cevaba bak! Cidden saygılı birisiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı