Bir tarafı Türk, bir tarafı Kürt olan kişi hangi milletten sayılır?

Biyolojik köken ile etnik köken farklıdır.
Biyolojik olarak belki hiçbirimiz safkan Türk değiliz. Safkan olan bir ırkta kalmadı zaten. Etnik olarak ise nerede yaşıyor ve ortak değerleri paylaşıyorsan, o olursun.

İkimiz de aynıyız, ben de melezim ama ben kendime Türk demeyi tercih ediyorum çünkü Türk gelenek ve göreneklerine göre büyütüldüm. Annem ile babam ayrıldıktan sonra hiç görüşmedim babamla, kürtçe de bilmiyorum. Bir tarafım Türk yörüğü, bir tarafım ise aşiret kürdü, ama özetle hepimiz her zaman olduğu gibi kardeşiz.

Evet katılıyorum.

Ne kadar saçma bir yorum cidden ne diyeceğimi bilemedim Low IQ göstergesi.

Baban neyse o'sundur mantığındar. Mantıklı bence. Ne hissediyorsan o'sundur. O kültüre alıştıysan o'sundur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kürt ne demek yeniyor mu? Vatanı olmayan çakma bir millet eğer Türkçe konuşuyor ve Türk gibi hissediyorsan Türk'sündür.

Herkes yöresine veya ailesine göre dil bilebilir. Kürtçe, lazca, zazaca. Ama bu ırk değiştirir mi sizce?
Hocam sizde aklıma Wolsenstein The new Order daki "gözlere bak aryan mı" diyen iki elemanı hatırlattınız.😁

Asla kimliğinizi reddetmeyin. Baba tarafınız Kürt anne tarafınız Türk ise siz yarı Türk yarı Kürt oluyorsunuz. Bu yüzden hem Türk kanına hem Kürt kanına sahipsiniz. Kürtlere niye böyle bir önyargıyla bakıp sanki Kürt olmak istemiyormuşçasına konu açıyorsunuz? Benim anne tarafım tamamen Kürt. Hatta anneannem ve ondan önceki nesil Türkçe konuşmayı bilmiyorlardı. Baba tarafımda ise dedemler Kürt'tü ama babaanne tarafım ülkücü Türklerdendi. Bana sorarsan ben hem Türk hem de Kürt kanına sahip bir Türk vatandaşıyım. Sen de öylesin.

Geri
Yukarı