Bir tarayıcıdan neler beklenir?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Yeni bir projeye başlıyor ve kendi internet tarayıcımı yapmaya başlıyorum. Bittiğinde buraya konu açacağım. Bana, kullanıcı deneyimi açısından yardımcı olmanız gerekiyor.

Bir tarayıcıdan neler beklerdiniz?

Yeni bir projeye başlıyor ve kendi internet tarayıcımı yapmaya başlıyorum. Bittiğinde buraya konu açacağım. Bana, kullanıcı deneyimi açısından yardımcı olmanız gerekiyor.

Az tüketim kullanması ve kısayolların pratik olması. Ve kendisine ait VPN olması :D.

Az RAM ve CPU kullanımı. Güzel ve kolay arayüz. Güvenlik. Tarayıcının kendiliğinden VPN ile gelmesi. Gibi şeyleri değerlendir.

ss.PNG

Bu beklenmez.

Az tüketim sağlamak hızdan düşürüyor. RAM'i fazla kullanması iyi bir şey, RAM'i az kullanması demek işlemciyi daha fazla kullanması demek. Nereden mi biliyorum?
Laptopumun pil süresini arttırmaya çalışırken fark ettim. Kaynakların tüketimini en aza indirmeye çalışıyordum. Tüketimi azaltmak içi MSI'ın Dragon Center programından RAM temizleme şeysini çalıştırdım. RAM temizlendikten sonra CPU'nun kullanımı arttı ve alet RAM'i doldurmaya başladı. RAM gereekli olduğu kadar dolunca işlemci idle moduna geçti. Böylece hem cihaz daha hızlı oldu, hem yeni işlemlerde cevap verme süresi azaldı, hem de gücü çoğunlukla işlemci tükettiğinden dolayı işlemcinin kullanımın düşmesi güç tüketimini azalttı.

Kısaca, programı işlemciden ziyade RAM kullanımına yönlendir.
Ve tabiki anonimlik sağlamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı