Bir Türk birliği kurulmasını ister miydiniz?

Böyle berbat bil ülkeyi kapıda beklemiyor zaten.
Boş milliyetçi duygularinizdan kurtuldugunuz zaman belki belli bir refah seviyesine ulaşıp AB'ye girebiliriz.

Boş milliyetçi duygularım yok hatta milliyetçi duygularım da yok. Bahsettiğim Türk olma sıfatını kazanca dönüştürmek.

Geçen türkler hakkında söylediklerini gördün hem de Türkiye'de sende vardın o tartışmada eğer ermeni soykırımı var siz katilsiniz diyecek çıksın bir meydana orada desin tabii lafın sonunu getirebilirse.
İsteyen kişi der. Ben soykırım değil tehcir dedim.

Gayette var, bu ülke sınırları içinde yaşıyorsam terbiyemi bozmadan istediğim şeyi eleştiririm, asıl senin, benim gibi biriyle tartışacak zekan var mı? İlk önce bunu düşün.

Aynen popüler kültüre yenik düşüp ermeni katliamini taniyacak kadar zekisin.

Halbuki ki Ermeni ve Türkleri karşı karşıya getirmek için sürdürülen bir oyun.
Ha bunu anlayabilecek ne kapasiten var ne de aklın.
Buzdan egon anında eridi fıs.
Boş milliyetçi duygularım yok hatta milliyetçi duygularım da yok. Bahsettiğim Türk olma sıfatını kazanca dönüştürmek.

Sırf Türküz diye bir şey kazanamıyoruz maalesef.
Çalışmak gerekiyor, çok çalışmak.

Türkler soykırım yapsaydı şu an gündeme getirilebilecek bu yalanı duyamazdınız bile. Enver Paşa yalnızca kendi ordusuyla bile bu ismi dünya üzerinden silebilecek bir nitelikteydi. Yani yorum yaparken tarih bilginizi bir köşeye bırakıp yapmamanızı rica ediyorum. Eğer tarih bilginiz yoksa da böyle hassas mevzular üzerinde yorum yapmayın.

Gayette var, bu ülke sınırları içinde yaşıyorsam terbiyemi bozmadan istediğim şeyi eleştiririm, asıl senin, benim gibi biriyle tartışacak zekan var mı? İlk önce bunu düşün.

İşi zekaya sürersek ayağa kalkamazsın daha kendi fikrin bile yok bugünün popüler kültür sonucu ortaya çıkan "hawli" komünistlerle takıla takıla araştırmaktan bile yorsun hale gelmişsin acınacak haldesin ama bana zeka soruyorsun.

İsteyen kişi der. Ben soykırım değil tehcir dedim.

Bana kalırsa soykırım kelimesini kullanmak ya da kullanmamak için bunun doğruluğu veya yanlışlığını kanıtlamak gerek. Tabi tarafsız olması için iki ülkenin de arşivlerini açması lazım. Türkiye cumhuriyeti birçok defa ermeni hükümetine bu yönde önerilerde bulundu ancak ermeni hükümeti ne yazık ki kabul etmedi. Şu an kabul etseler dahi doğruluğundan emin olamayız. Kısacası doğru mu yanlış mı demek şu anda imkansız. Ama ermeni lobisinin arşivleri açmaması bence bir şeyler döndüğünün göstergesi.

İşi zekaya sürersek ayağa kalkamazsın daha kendi fikrin bile yok bugünün popüler kültür sonucu ortaya çıkan "hawli" komünistlerle takıla takıla araştırmaktan bile yorsun hale gelmişsin acınacak haldesin ama bana zeka soruyorsun.
Canım bu popüler kültürle ilgili bir durum değil ki, gayet kabul görülen, delilleri ve argümanları olan bir gerçek, neyse, zorla kafana vura vura öğretecek değilim.

Bana kalırsa soykırım kelimesini kullanmak ya da kullanmamak için bunun doğruluğu veya yanlışlığını kanıtlamak gerek. Tabi tarafsız olması için iki ülkenin de arşivlerini açması lazım. Türkiye cumhuriyeti birçok defa ermeni hükümetine bu yönde önerilerde bulundu ancak ermeni hükümeti ne yazık ki kabul etmedi. Şu an kabul etseler dahi doğruluğundan emin olamayız. Kısacası doğru mu yanlış mı demek şu anda imkansız. Ama ermeni lobisinin arşivleri açmaması bence bir şeyler döndüğünün göstergesi.
Benim tepkim. olmuş ya da olmamış olması değil. Bir kişinin (kendini beğenmiş bir tavır ile) düşünce özgürlüğünü kısıtlaması. Bana kalırsa soykırım değil gerçekten kötü bir tehcir var. Tehcir sonucunda da büyük bir ölüm meydana geldi.

Canım bu popüler kültürle ilgili bir durum değil ki, gayet kabul görülen, delilleri ve argümanları olan bir gerçek, neyse, zorla kafana vura vura öğretecek değilim.

Bugün ermeni soykırımını kabul eden hiçbir ülke kanıt çıkaramadı buna soykırıma "sözde" uğrayan Ermenistan bile dahil.

Geri
Yukarı