Bir uygulamada performans artışı için diğer uygulamaların o çekirdeği kullanmasını engellemek

ZortX

Kilopat
Makaleler
5
Arkadaşlar R5 2600X kullanıyorum ve gamemaker Studio 2 ile oyun yapıyorken büyük bir harita yapmak istedim. Oyunu oynuyorken sorun olmuyor (yani derleyip oyun motorundan ayrı olarak çalıştırınca) ancak oyunu yapıyorken oyun motoru sadece tek bir çekirdeği kullanabildiği için işimi çok zorlaştırıyor, koyduğum bir Blok'un oluşması bile zaman alabiliyor. Görev yöneticisinden 12 tane çekirdekten sadece 11. (yani sonuncu) çekirdeği kullanıyor. Peki ben bu programı kullanıyorken diğer programların o çekirdeği kullanmasını engellesem (Spotify, Opera, aseprite vb.) bir tık bile olsa performans artışı yaşanabilir mi? Görev yöneticisinin "ayrıntılar" kısmından bunu yapmayı planlıyorum.
Bir de görev yöneticisinden ayrıntılar kısmında Opera'nın 10 tane .exe si çalışıyor. Onu daha kolay yapmanın bir yolu var mı tekte hepsine ayar yapmak gibi.

Herhangi bir fikriniz ya da öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı