Ryzen 5 2600X oyunlarda kötü performans

Silahsor60

Hectopat
BF5, PUBG, Apex, Tom Clancy's ghost windlas bu oyunlarda performans stabil iyi değil. Sorun ne anlamadim.
BF5'de takilmak aceyip fazla zamanla düzeliyor. 100 FPS göre grafigi ayarliyorum. Ultra Low hepsini denedim DirectX 11 12 vs aç kapat falan.

Yani 3000 MHz iki tane ayni RAM olmadiğindan mi AMD yuksek MHz seviyormuş :D
  • Ryzen 5 2600X işlemci
  • 16 GB RAM 2133 OC ile 2600 MHz iki RAM farkli model
  • Anakart Gigabyte A320M S2H
  • Win 10 SSD
  • 1 TB HDD
  • 500W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
BF5, PUBG, Apex, Tom Clancy's ghost windlas bu oyunlarda performans stabil iyi değil. Sorun ne anlamadim.
BF5'de takilmak aceyip fazla zamanla düzeliyor. 100 FPS göre grafigi ayarliyorum. Ultra Low hepsini denedim DirectX 11 12 vs aç kapat falan.

Yani 3000 MHz iki tane ayni RAM olmadiğindan mi AMD yuksek MHz seviyormuş :D
  • Ryzen 5 2600X işlemci
  • 16 GB RAM 2133 OC ile 2600 MHz iki RAM farkli model
  • Anakart Gigabyte A320M S2H
  • Win 10 SSD
  • 1 TB HDD
  • 500W PSU

Performans stabil iyi değil derken ne demek istediniz?

RAM'lerden biri 2133 olduğu için 3000 alsan da 2133'de çalışacak. Çok düşük. Ayrıca ekran kartı ne?
Biliyorum. Rx 570 4 gb
Ekran kartı R7 240 falan herhalde ? Ekran kartınızı belirtin, Crystalmark Info ile sürücülerinizin sağlığına bakınız.
Sorun yok daha önce SSD atip denedim yine ayni Rx 570 4 gb kart
Performans stabil iyi değil derken ne demek istediniz?
Takiliyor yazdim ya ceza vermişler cvp veremiyorum dun den beri

Şuan yaptiğim sey mhz leri 2133 yaptim auto ilk hali yani daha once yaptim işe yaramadi diye geri oc yapip arttirmiştim ve şuan frsync kapattim ramleri orjinal yaptim takilma duzeldi.
Büyük ihtimal RAM'lerden kaynaklı. Hem 2 farklı RAM kullanıyorsunuz hem de 2133Mhz kullanıyorsunuz, Ryzen sistem için çok düşük değer bu. O RAM'leri satıp bunu alın: Corsair Corsair 16 GB 2x8GB DDR4 3000Mhz Ram (Bellek) - CMK16GX4M2D3000C16 AK534CRS054 | Trendyol
Bende almayi düşunuyorum da ya sıkınti devam eder korkusu işde hemde bu ramleri para ile almadim sagdan soldan bedava iki farkli ram yoksa bu ramler alinirmi dusuk mhz :D

Bu arada şu lanet steam pubg halen duzelmemiş takilma var arada kanser bi oyun
Kusura bakmayın ama ilkokul 5'e falan mı gidiyorsunuz? Hiç mi yazım kuralları öğrenmediniz? Yazdığınız şeyleri yarım yamalak anlıyoruz.
Aynen orta okulda biraktim malesef sizin gibi okumuş biri değilim.Yarim yamalak derken cidden neresini anlamiyorsunuz bi soylesenize
İdari binaya dilekçe yaziyoruz :D neyse saten şimdi ceza verirler sorun etmen bu kadar iyi gunler bu arada tanimadiğiniz birine bu tur cevaplar vermen yerler sizi realde ;)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı