Bir videonun içinde virüs olabilir mi?

Hayır sadece soruyorum.

Buna düzgün bir cevap arıyorsan o sorumu cevaplamalısın bir internet sitesinden izliyorsan bilinmeyen bir siteyse bulaşma ihtimali var bir dosya içindeyse videonun dışında başka bir program bulunuyor olabilir bu virüs olabilir bilemezsin ama Windows Defender falan açıksa gönül rahatlığıyla aç ya da Avast gibi tarama programların varsa dosyayı önce bir tarat o programlara sıkıntı olursa Windows Defender o dosyayı açmana izin vermeden kendisi siler zaten.

Buna düzgün bir cevap arıyorsan o sorumu cevaplamalısın bir internet sitesinden izliyorsan bilinmeyen bir siteyse bulaşma ihtimali var bir dosya içindeyse videonun dışında başka bir program bulunuyor olabilir bu virüs olabilir bilemezsin ama Windows Defender falan açıksa gönül rahatlığıyla aç ya da Avast gibi tarama programların varsa dosyayı önce bir tarat o programlara sıkıntı olursa Windows Defender o dosyayı açmana izin vermeden kendisi siler zaten.
Avast virüs değil miydi?

Arkadaş video dosyasında demiyor videonun içinde virüs olur mu diyor video izlerken virüs kapma ihtimali yok.
Video'da bir dosya türüdür. Videoların da uzantıları vardır ve zaten içlerine virüs eklenebilir. Ama çift tıkladığınızda ama indirdiğinizde mümkün 7 yaşındayken bir video indirmiştim açtım izledim sonra tamamen reklamlar çıkıyor. Bilgisayarı açıyorum reklam geliyor, oyun oynuyorum reklam geliyor. Dikkat edilmesi gereken bir konudur.

onu diyorum ya konuyu açan arkadaş eksik bilgi yazmış zaten

videoyu youtubedan açmadığını nerden biliyoruz
Şöyle diyelim, YouTube böyle bir durumu rahatça önleyebilir, muhtemelen varsa da siler. Milyonların kullandığı bir video izleme platformunda bunlara karşı önlem alındığını bilmeliyiz, YouTube'dan rahatça izleyebilirsiniz. Ancak iş bilgisayarda indirilip, açılan videoya gelirse risk vardır.

Günümüzde bat uzantısını nasıl exe uzantısına çevirebildiğimiz programlar varsa bunun videolar için olanı da vardır, öyle yapılmamışsa bile içine virüs yazılabilir.

Geri
Yukarı