Bir web sitesinde kullanılan yazılım nasıl bulunabilir?

ChronoRemz

Hectopat
Merhaba elimde cPanel bilgileri bulunan bir web sitesinin kullandığı scripti bulmak istiyorum,
Bu bir e-Ticaret sitesi bayağı iyi bir Türkçe çevirisi var ve ünlü pazaryerleri ile entegrasyon uygulamaları var içerisinde.
WordPress vs. değil admin paneli de var elimde, üstelik sitenin bazı kısımlarındaki cümleleri Google'da arattığım zaman çıkan bütün web sitelerin bu yazılımı kullandığını görüyorum.
Cümle:
Sitemize üyelik ücretsizdir. Eğer kayıt yaptırmadıysanız birkaç dakika içinde sitemize üye olup giriş yapabilirsiniz.
Online Cms bulucular ile tarattım fakat onlar da bulamadı.
Bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba elimde cPanel bilgileri bulunan bir web sitesinin kullandığı scripti bulmak istiyorum,
Bu bir e-ticaret sitesi bayağı iyi bir Türkçe çevirisi var ve ünlü pazaryerleri ile entegrasyon uygulamaları var içerisinde.
WordPress vs. değil admin paneli de var elimde, üstelik sitenin bazı kısımlarındaki cümleleri Google'da arattığım zaman çıkan bütün web sitelerin bu yazılımı kullandığını görüyorum.
Cümle:
sitemize üyelik ücretsizdir. Eğer kayıt yaptırmadıysanız birkaç dakika içinde sitemize üye olup giriş yapabilirsiniz.
Online cms bulucular ile tarattım fakat onlar da bulamadı.
Bir çözümü var mı?

Web sitelerin en alt kısmında yazılımın telif haklarının kime ait olduğu vs yazmıyor mu zaten.

Web sitelerin en alt kısmında yazılımın telif haklarının kime ait olduğu vs yazmıyor mu zaten.

Yazılımı kullanan firmalar o kısımları değiştiriyor, veya bir web tasarım ajansına yaptırdılarsa ajans kendi adını yazıyor, verdiğim cümleyi Google'da aratırsanız birçok web sitesinin aynı yazılımı kullandığını fakat her birinde "xxx tarafından tasarlanmıştır." yazdığını görebilirsiniz.

Ayrıyeten sitelerin linklerinin sonuna /secured yazıp giderseniz admin paneli giriş ekranının hepsinin aynı olduğunu görebilirsiniz. Ben bu yazılımın ne olduğunu öğrenmek istiyorum sadece.

Farklı yazılıma sahip nadiren varmış onlardan birine denk gelmişim sizin bahsettikleriniz wisesoftun yazılımını kullanıyor

Chrome Wappalyzer eklentisi ile sitede kullanılan tüm teknolojileri görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca BuiltWith Technology Profiller eklentisi de gayet iyidir.

Ben de uzun zamandır "Wappalyzer" kullanıyorum. Gayet başarılı ve yeterli bir eklenti olduğunu düşünüyorum. Örnek olarak ekte Technopat sitesinde hangilerinin kullanıldığını, nasıl göründüğünü paylaştım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_96.png
    Screenshot_96.png
    23,5 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_95.png
    Screenshot_95.png
    29,1 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_94.png
    Screenshot_94.png
    23,1 KB · Görüntüleme: 15

Yeni konular

Geri