Bir Web Sitesinin Ana Sayfasını Kopyalamak

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Benim bir ödevim var.

Bizim okulun sitesinin ana sayfasını aynı şekilde yapmak. Ben işin kolayına kaçmak istiyorum. Kodlarını indirip yapabilir miyim? Sadece içerisindeki linklere gitmemesi gerekli. Bunu en kolay nasıl halledebilirim? Note++ veya DreamWeaver ile mi yapmalı yoksa daha basit bir sistemi var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bir ödevim var.

Bizim okulun sitesinin ana sayfasını aynı şekilde yapmak. Ben işin kolayına kaçmak istiyorum. Kodlarını indirip yapabilir miyim? Sadece içerisindeki linklere gitmemesi gerekli. Bunu en kolay nasıl halledebilirim? Note++ veya DreamWeaver ile mi yapmalı yoksa daha basit bir sistemi var mı ?
Merhaba;
Sitenin ana sayfa tasarımını ödev olarak mı verdiler ? Eğer öyleyse sitenin kodlarını indirsen de hiç bir şey olmayacaktır. Eğer bu sana verilen bir ödev ise, siteye benzer photoshop ta bir şablon çıkar, onun üzerinden hazır kodlama programların da ana sayfa tasarımı yapabilirsin.

En uzman bir kişi bile siteyi kopyalayamaz dosyalara erişemediği sürece... Bu site asp tabanlı bir site sen bunu asp de mi yapacaksın php demi bilmiyorum eğer bu çok önemli değil ise, dediğim gibi ana sayfa şablonu hazırlayıp kolay bir şekilde kodlayabilirsin yazılımlarla.

Merhaba;
Sitenin ana sayfa tasarımını ödev olarak mı verdiler ? Eğer öyleyse sitenin kodlarını indirsen de hiç bir şey olmayacaktır. Eğer bu sana verilen bir ödev ise, siteye benzer photoshop ta bir şablon çıkar, onun üzerinden hazır kodlama programların da ana sayfa tasarımı yapabilirsin.

En uzman bir kişi bile siteyi kopyalayamaz dosyalara erişemediği sürece... Bu site asp tabanlı bir site sen bunu asp de mi yapacaksın php demi bilmiyorum eğer bu çok önemli değil ise, dediğim gibi ana sayfa şablonu hazırlayıp kolay bir şekilde kodlayabilirsin yazılımlarla.

Evet ödev olarak verildi. Sitenin kodlarını indirim Dw ile temizleme yapıyorum ama nerede hata yaptığımı bilmiyorum.

Nerede yapacağım önemli değil, kod ile uğraşmak istemiyorum :)

Yanlış anlamayın sadece merakımdan sormak istiyorum, neden kodlamayı sevmediğiniz taktirde web okuyorsunuz? Sitenin css ve html sini kopyalayabilirsiniz ve sanırım admin paneline bağlanması gerektiğini sormadılar ama yinede hazır kopya olduğu çok belli olur. Sitenin orijinalide ödev verilecek bir site değil çamur gibi kodlama ile yapılmış responsivede her tarafı dağılan bir site ve bu site başka bir yerden kopyalanmış veya satın alınmış sonrasında üzerinde acemi acemi ayarlamalar yapılmıştır.

Yanlış anlamayın sadece merakımdan sormak istiyorum, neden kodlamayı sevmediğiniz taktirde web okuyorsunuz? Sitenin css ve html sini kopyalayabilirsiniz ve sanırım admin paneline bağlanması gerektiğini sormadılar ama yinede hazır kopya olduğu çok belli olur. Sitenin orijinalide ödev verilecek bir site değil çamur gibi kodlama ile yapılmış responsivede her tarafı dağılan bir site ve bu site başka bir yerden kopyalanmış veya satın alınmış sonrasında üzerinde acemi acemi ayarlamalar yapılmıştır.

Web okumayı istiyordum fakat hocalarımız hiçbir şey öğretmeden direk ödev verince bende haliyle bu tarz kaçak işlere yönelmek zorunda kaldım :) İnanın hiçbir temel koymadan ödev veriyorlar.

Örneğin; After effect ile 3 dakikalık video çıkarmamız istendi. Bunu programın menülerinin ne işe yaradığını veya nasıl yapabileceğimizi öğretmeden veriyorlar. Araştırın, yapın. Olay bundan ibaret resmen. Çöp bir okul.

Sanırım haklısınız. Ben herşeyi kendim araştırarak öğrendim ve web yazılım okumadım ama anlaşılan çokta birşey kaybetmiş sayılmam. Türkiyede isimleri büyük okulları bitirmiş birkaç yazılımcı arkadaşım var ve bana danışıyorlar ki okumamış bir insan olarak bana garip geliyor. Hatta bir öğretmen tanıdığım var ve ben yazılım yaparken bana ufo gören masum köylü gibi bakıyordu :D

Sanırım haklısınız. Ben herşeyi kendim araştırarak öğrendim ve web yazılım okumadım ama anlaşılan çokta birşey kaybetmiş sayılmam. Türkiyede isimleri büyük okulları bitirmiş birkaç yazılımcı arkadaşım var ve bana danışıyorlar ki okumamış bir insan olarak bana garip geliyor. Hatta bir öğretmen tanıdığım var ve ben yazılım yaparken bana ufo gören masum köylü gibi bakıyordu :D

Bizim öğretmenimiz java öğretiyor "aklı sıra" arkadaş yardımcı oluyor. Adam ödevi veriyor, temel koymadan araştır yap diyor. Adı üzerinde "Öğretmen" :) Komik bir durum.

Bizim öğretmenimiz java öğretiyor "aklı sıra" arkadaş yardımcı oluyor. Adam ödevi veriyor, temel koymadan araştır yap diyor. Adı üzerinde "Öğretmen" :) Komik bir durum.

Öğretmeninizin size öğretmeye çalıştığı şey yazılımdan ziyade sıfırdan bir konuyu araştırıp bu konu hakkında bilgi sahibi olmak, bir nevi öğrenmeyi öğretmeye çalışıyor size ve bence gayet doğru bir yöntem.Çünkü yazılım sürekli güncellenen ve doğru kavramı olmayan bir deniz. Matematik,edebiyat,tarih vs. gibi bir ders niteliğinde anlatılacak bir konu değil. Yani birisi karşınıza geçip bak bu böyle bu şöyle gibi anlatırsa siz sadece anlattığı kodu anlarsınız ama asıl olay altında yatan mantık ve yapıdır.Size tavsiyem internet üzerinden html,css ve sonrasında javascript bakmanız ve kendi kendinize bir şeyler yapmanız.Önerebileceğim kaynak ise kesinlikle W3Schools Online Web Tutorials olur.

Web okumayı istiyordum fakat hocalarımız hiçbir şey öğretmeden direk ödev verince bende haliyle bu tarz kaçak işlere yönelmek zorunda kaldım :) İnanın hiçbir temel koymadan ödev veriyorlar.

Örneğin; After effect ile 3 dakikalık video çıkarmamız istendi. Bunu programın menülerinin ne işe yaradığını veya nasıl yapabileceğimizi öğretmeden veriyorlar. Araştırın, yapın. Olay bundan ibaret resmen. Çöp bir okul.
@ibimsonik Arkadaşın dediği gibi, teknoloji okul sıraların da hocanızın size bir şeyler anlatıp öğretmesiyle anlayacağınız bir kavram yada dil değildir. Piyasadaki çoğu yazılımcıya yada teknoloji ile ilgili ileri görüşlü kişilere bakarsanız temelin de kendi kendilerini beslediği bir ortam yaratmışlardır. Diyelim ki hoca size derste bunu anlattı ki anlatması mümkün değil. Tahtaya yada akıllı tahta vb bilgisayar gibi şeylere bakarak yapmak bu sizin öğrendiğiniz anlamına gelmiyor. Hocalar genellikle temel kavramları verir. Yani fonksiyonların ne işe yaradığını söyler. Parçaları birleştirmek size düşüyor. Web işini bir nevi yap boz olarak düşünebilirsiniz. Parçaları çoktur, birleştirmesi keyifli ve eğlencelidir. Teknoloji çağı sürekli güncellenen bir çağ olduğu için her gün belirli bir kitleye hitap eden teknoloji anlamındaki siteleri takip ve analiz yapmanızdır. Sevgilerimle

Tamam iyi güzel diyorsunuz da temel koymadan bir şeyleri ödev olarak vermesi bana çok saçma geliyor. Ben temelini almak için okula gidiyorum. Madem öyle hiçbir şey yapmayacaksak ben o okula niye gidiyorum? İnternetten öğrenirim okul ile boşa vakit kaybetmem. Öğretmenin amacı o değil mi? Size bir temel koymak ve gerisini sizin halletmeniz gerekmez mi ? Hiçbir şey öğretmeden devamını ben nasıl getirebilirim ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı