Bir wifi kutusundan iki bilgisayarı birbirine bağlamak

Scorpio55

Kilopat
Daha fazla  
Daha önce torrent'ten bir deneme yapmıştım ve yemişti. Bir bilgisayarda dosyamı torrent'e açtım ve torrent'i diğer bilgisayara atıp indirme başlatınca kopyalama hızıyla atmaya başladı. Bunu hatırlayınca şöyle bir şey düşündüm. Yapmak istediğim şu;

Bir KYK yurdundayız, malum bireysel olarak internet bağlatmak çok tuzlu gelir. Bu durumda sadece sunucu görevi görmesi için bir wifi modem kutusunu en uygun odaya koysalar, ama internet bağlantısı çektirmeseler, sadece herkes şifre girip bu ağa bağlansa, bu durumda herkes LAN'dan oyun oynayabilirmi ? Left 4 Death oynamak istiyoruz. İnternete bağlanmak için yurdun kendi kutusu var ama internet çok yavaş, önüne gelen bağlanıyor, mesafe ve. ping oluşmamasını ummak aşkta mucizelere inanmaya benziyor bu durumda :)

Neyse :D 60TL civarı fiyatlarda modemler buldum.

Planım şu; bütün odaları tek tek deneyip, bütün odalara en iyi çekim gücünü veren odayı tespit edip modemi ona takacaz.
Herkes kutunun şifresini girecek (Tabi internet satın almayacaz, sadece kutu açık kalacak, bir zamanlar iki bilgisayarı ethernet girişinden birbirine bağlayıp veri aktarımı yapmamız gibi düşündüm.)
Herkes oyuna girecek ve LAN'dan minimum ping ile oynayacak.

Bu dediğim mümkün ve yapılabilir bir şey mi ? Ayrıca eğer makismum 80TL'ye modem öneriniz var ise (ne kadar düşük o kadar iyi, öğrenciyiz sonuçta :D) buraya yazmakta kendinizi özgür hissedin :)

Merhaba.
Bahsettiğiniz konu elbette mümkün ancak wifi sinyal gücüne bağlı olarak ping süreleri de yerel ağ içerisinde değişecektir. Modeme 10mt mesafedeki bir kişi ile 20mt mesafedeki başka bir kişi aynı performansı yakalayamayacaktır. O zamanda bir modem ve çevresine Access Point ürünlerinden yerleştirerek kablosuz menzil genişletmesi yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı