Bir yazılımın açılışta başlamasını sağlamak

Bebek Shaun

Centipat
Katılım
17 Temmuz 2019
Mesajlar
719
Makaleler
1
Çözümler
3
Bir program var, PC açılırken hep açılsın istiyorum. Çünkü masaüstümü özelleştiriyor. Başlangıç kısmımda o program gözükmüyor. Bu programın sürekli açılmasını nasıl sağlarım?
 

cyberdarksky

Hectopat
Katılım
25 Ağustos 2018
Mesajlar
1.302
Makaleler
7
Çözümler
3
Yer
Diğer moderatörlerle çay içiyor...
Öncelikle Windows + R kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açın ve shell:startup komutunu girip onaylayın. Bu işlem sonrasında Başlangıç klasörü açılacaktır.
startup

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken, başlangıçta otomatik olarak çalışmasını istediğiniz programların kısayollarını klasöre sürüklemektir.
Kısayolları sürüklerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, sürükleme esnasında C tuşunu basılı tutmaktır. Diğer türlü kısayol, hedef klasöre doğrudan taşınacaktır.
sürükleme

Eğer masaüstünde dilediğiniz programın kısayolu yoksa, boş bir alana sağ tıklayıp Yeni>Kısayol seçeneğine tıklayarak sihirbazı takip edebilir veya ilgili programı Başlat menüsüne aratarak bulduğunuz kısayolu klasöre sürükleyebilirsiniz.
başlat

Dilediğiniz kısayolları hedef klasöre kopyaladıktan sonra sisteminizi yeniden başlatın. Artık seçtiğiniz programların otomatik olarak başladığını göreceksiniz.

Alıntı;
 
Artı -2 Eksi

MurselP

Centipat
Katılım
27 Kasım 2020
Mesajlar
1.255
Çözümler
2
Görev yöneticisinden yapılabiliyordu sanırım.
 
Artı -1 Eksi

Yeni konular

Yukarı