Bir YouTube kanalının LHR kartlar hakkında yaptığı algı yönetimi

Burada konuyu açan arkadaşımızın rahatsız olduğu konu videolarında kimi zaman miningciler bu piyasayı yükseltenler işte vs. Gibi ithamlarda bulunuyordu daha düne gamer savunucusu olarak kendini gösteriyordu hemen hemen her videoda yaptıkları da onu gösteriyor fakat elde kalan stoklarla gamer yandaşı olmak olmuyor kardeşim son yapılan sistemlere bakıldığı zaman hepsi birbirinin aynısı nerede elde kalan stok parçalar onlarla sistem yapılıyor bütçesi olmayan insanlar için güzel ama orta segment yüksek segmentte PC alacak insanlara da yapacaksın bir güzellik madem gamer yanlısısın ya uzun lafın kısası LHR kırıldığı an itibarıyla, LHR kırıldı ben ekmeğime bakarım siz ne haliniz varsa görün gibisinden bir vibe aldım tekrar söylemek gerekirse açıkçası. En ucuz 3050 lileri de toplarlar yakında o da kırıldığı zaman da uygun fiyatlı fiyat performans sistemlerinde de GTX 1650 lileri GT750 lileri görürüz 2-3 aya.

Lhr kırılması işine geliyor yada gelmiyor bunu bilemem ama gerçekleri kabul etmek gerekir bence durum ortada.
Kardeşim zaten %80 kırılmıştı. Aradaki %20’lik fark bir kaç MH’dan fazla değil. Mining’in karlılığı öyle uçmayacak. Zaten türkiye’de ki fiyatlar sebebiyle bu işe girmek isteyen sayısı iyice azaldı, çıkmak isteyenlerin riglerini ise her yerde görebilirsiniz. Amorti süresi 1 yılı aşmış kartlara kim niye saldırsın ? Manipülatif yorumlar yapıyorsunuz. Aynı şeyi Nvdia amd intel rusya’dan çekilince de söylediler. Vay efendim oradaki pazar buraya kayacakmış da fiyatlar ucuzlayacakmış. Hiç öyle olmadı tabi. Bu işler öyle kolay değil.Olaylar arasında direkt bağlantı çok az şeyde var. Mesela bir sonraki çip krizini ancak başka bir pandemi veya Çin Tayvan’ı işgal ederse olabilir. Onun haricindekiler spekülasyon.

Burada konuyu açan arkadaşımızın rahatsız olduğu konu videolarında kimi zaman miningciler bu piyasayı yükseltenler işte vs. gibi ithamlarda bulunuyordu daha düne gamer savunucusu olarak kendini gösteriyordu hemen hemen her videoda yaptıkları da onu gösteriyor fakat elde kalan stoklarla gamer yandaşı olmak olmuyor kardeşim son yapılan sistemlere bakıldığı zaman hepsi birbirinin aynısı nerede elde kalan stok parçalar onlarla sistem yapılıyor bütçesi olmayan insanlar için güzel ama orta segment yüksek segmentte PC alacak insanlara da yapacaksın bir güzellik madem gamer yanlısısın ya uzun lafın kısası LHR kırıldığı an itibarıyla, LHR kırıldı ben ekmeğime bakarım siz ne haliniz varsa görün gibisinden bir vibe aldım tekrar söylemek gerekirse açıkçası. En ucuz 3050 lileri de toplarlar yakında o da kırıldığı zaman da uygun fiyatlı fiyat performans sistemlerinde de GTX 1650 lileri GT750 lileri görürüz 2-3 aya.

Zaten LHR kırıldığı için miningden dolayı fiyatlar artıcağını dile getiriyor ve zaten ekran kartı fiyatına sistemler paylaşılıyor zaman zaman, saygı duyuyorum yorumunuza lakin katılmıyorum.

Yani bende izledim açıkcası anlatımda absürt bişey göremedim ve birşeyler almayı düşünüyorsanız tam zamanı açıklamasınıda gördüm . Ağlanılacak halimize gülüyoruz gibi bi durum benim görüşüm .
2-3 ay önce 3060’lı sistemler 24-25 bin tl’ye satılırken de aynı şeyi söylüyorlardı. Şimdi o fiyatlara 3070’li sistemler toplanıyor.

Abdullah'ı çok sevmem ancak bu bilgilendirmeyi geçmesi oldukça doğal, biz de aynısını burada söyledik.

Yalnız videonun başında direkt yanlış bilgi veriyor, onu kendisinden beklemezdim. "Miningden ötürü ömrü kısalan kartlardan dolayı dolan servisler" diye bir tabir kullanıyor. Servisler acemi miningciler ve karta yanlış şekilde yüklenenler tarafından doluyor. Mining doğru şekilde yapılırsa ve kart üretim hatası değilse servislere bu kartlar doluşmaz. 2 sene bir kartın ömrünü ciddi anlamda kısaltacak bir süre değil ne yapılırsa yapılsın.

Geri
Yukarı