Birçok oyunda bulanıklık var

TheDarkSign

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 / Corsair Vengance LPX DDR4 16gb 3000mhz CL16 / Msi B550m-pro Gen 3 / Samsung 970 Evo Plus 500gb / Corsair BX500 500gb SATA / Sapphire Nitro+ RX 7700XT 12GB OC / Corsair CV 750 750 watt 80+ Bronze
Merhaba, ben bir bilgisayar aldım, önceki bilgisayarımda GTX 1050 Ti ekran kartı vardı ve böyle bir sorun yoktu. Fakat geçen aylarda bir bilgisayar aldım. Şu anda kullandığım bilgisayarda RX 590 8 GB ekran kartı var. AMD Ryzen 5 2600X işlemci var. Örnek vermem gerekirse Battlefield 1 oyunda en yüksekte olmama rağmen uzaklara bakınca oyun çok bulanık gibi görünüyor. Monitörüm HDMI destekliyor o yüzden HDMI kullanıyorum. Bu konular hakkında da pek bilgim yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba, ben bir bilgisayar aldım, önceki bilgisayarımda GTX 1050 Ti ekran kartı vardı ve böyle bir sorun yoktu. Fakat geçen aylarda bir bilgisayar aldım. Şu anda kullandığım bilgisayarda RX 590 8 GB ekran kartı var. AMD Ryzen 5 2600X işlemci var. Örnek vermem gerekirse Battlefield 1 oyunda en yüksekte olmama rağmen uzaklara bakınca oyun çok bulanık gibi görünüyor. Monitörüm HDMI destekliyor o yüzden HDMI kullanıyorum. Bu konular hakkında da pek bilgim yok. Yardımlarınızı bekliyorum.
Field of Depth (Alan Derinliği) ve Filmic Grain ayarlarını kapayarak deneyin.

Hayir. Oyunlarin gozuktugu kısma girin. Oradan bulaniklik yasadigin oyunu secip orada gozuken ayarlari yollasaniz yeterli olur.

Buyurun fotoğraf:

Field of depth (alan derinliği) ve filmic grain ayarlarını kapayarak deneyin.

Şimdi oyuna girip baktım. O ayarlar zaten kapalı.

Oyunlarda en yüksek ayarlara aldığınız zaman bloom efekti ve kenar yumuşatma efektleride açılıyor. Onlardan kaynaklı olabilir mi acaba? Onlar da bulanıklık katıyor oyuna.

Bloom efektini kapattım. Sorun bir nebze düzeldi. Fakat FXAA açıp TAA'yı kapadığım zaman oyunda ciddi bir aliasing oluştu. Fakat görüntü netleşti. Bu arada bu sorunu sadece bu oyunda değil neredeyse her oyunda yaşıyorum. Red Dead Redemption 2, Assassin's Creed odyssey vb. acaba BIOS güncellemesi yaparsam sorun çözülür mü?

Dosya Ekleri

• ECPpQO.png
    ECPpQO.png
    229,3 KB · Görüntüleme: 41
Buyrun fotoğraf linki sorun - Hızlı Resim.

Şimdi oyuna girip baktım. O ayarlar zaten kapalı

Bloom efektini kapattım. Sorun bir nebze düzeldi. Fakat FXAA açıp taa yı kapadığım zaman oyunda ciddi bir aliasing oluştu. Fakat görüntü netleşti. Bu arada bu sorunu sadece bu oyunda değil neredeyse her oyunda yaşıyorum. Red Dead Redemption 2, assasin's Creed oddysey vb. acaba BIOS güncellemesi yaparsam sorun çözülür mü?

Bloom efektini kapattım. Sorun bir nebze düzeldi. Fakat FXAA açıp taa yı kapadığım zaman oyunda ciddi bir aliasing oluştu. Fakat görüntü netleşti. Bu arada bu sorunu sadece bu oyunda değil neredeyse her oyunda yaşıyorum. Red Dead Redemption 2, assasin's Creed oddysey vb. acaba BIOS güncellemesi yaparsam sorun çözülür mü?
Goruntu keskinlestirmeyi kapatin.

Goruntu keskinlestirmeyi kapatin.

Kusura bakmayın konu banlanmıştı. O yüzden sonuçları atamadım. Sorun büyük ölçüde düzeldi. Akşama doğru BIOS güncellemesi de yapacağım. Ondan sonra size dönerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı