Birçok şeyin ismini unutuyorum

Odios01

Hectopat
Merhaba. Başlıkta da gördüğünüz gibi birçok şeyin ismini unutuyorum. Bu benim için kötü bir durum. Mesela meyve isimlerini, yemek isimlerini (örneğin. Enginar) gibi. Daha başka şeyler de var da, sadece örnek yukarıdakiler.
Sürekli Google'dan bakmak zorunda kalıyorum. Bunu düzeltmek için ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Merhaba. Başlıkta da gördüğünüz gibi birçok şeyin ismini unutuyorum. Bu benim için kötü bir durum. Mesela meyve isimlerini, yemek isimlerini (örneğin. Enginar) gibi. Daha başka şeyler de var da, sadece örnek yukarıdakiler.
Sürekli Google'dan bakmak zorunda kalıyorum. Bunu düzeltmek için ne yapabilirim?

B12 baktırın vitamin eksikliği olabilir.

Fazla mastürbasyon yapıyorsan bu da sebep olabilir.
Yaklaşık 1.5 veya 2 yıldır mastürbasyon bağımlılığım var. Ondan olabilir mi? Tam da son zamanlarda bırakmaya çalışıyordum. İlk başta bunu bırakacağım, eğer düzelmezse hocamın dediği gibi B12 vitaminine baktırırım.
Extra D vitamini de baktirabilirsiniz.
D vitamini yeterli diye düşünüyorum, son zamanlarda takviye yapıyorum zaten.

Bu aralar bende de aşırı uykulu hal var, haftaya kan tahlili yaptıracağım. Sizin de demir eksikliği veya B12 eksikliği çıkacaktır büyük ihtimalle, doktora gidin.
Bende de uzun bir süredir iyi uyumama rağmen gene uykum var. Mental yorgunluk olabilir, aslında kendi kendime tanı koymak pek doğru sayılmaz.

Genel olarak sıkıntı varsa doktora git, o zaten senden tahlil ister ve ileri düzey sorunsa sevk eder. Ancak sadece belli bir alandaysa ilgiyle alakalı olabilir.
Genel olarak. Zaten hafiften odaklanamama da var, odaklanamadığım için okuma yaparken, okuduğum şeyleri anlamıyorum bazen.
Peki fazla mastürbasyon etki eder mi?

Geri
Yukarı