Birden altyapım değişti

Öncelikle buradan altyapınızı sorgulayın ve çıkan sonucu buraya atın lütfen. VDSL çıkması durumunda NetSpeed, Millenicom veyahut TürkNet gibi ISS'lerin altyapı sorgulama sistemlerini kullanarak adresinizi sorgulatın ve kaç Mbps hız alabileceğinizi öğrenin. Ayrıca orada fiyat bilgisi de yer alır, en uygun fiyata en yüksek hızı hangisi veriyorsa tabii ki o ISS'yi tercih edin. Ayrıca modem olarak da bütçeniz varsa keenetic omni DSL veyahut keenetic extra DSL tercih etmenizi tavsiye ederim.

Çok sağ olun. Bunları yapsam yeterli olur mu? Bir de modemde ayar gerekir mi? Yani modem için standart kabloyu takacağım değil mi? Son sorum olarak modeme özel bir ayar gerekir mi?

Çok sağ olun. Bunları yapsam yeterli olur mu? Bir de modemde ayar gerekir mi? Yani modem için standart kabloyu takacağım değil mi? Son sorum olarak modeme özel bir ayar gerekir mi?
Hayır, gerekmez. Sadece, eğer ISS'nizden modem almazsanız, internet kurulumunu modem arayüsü üzerinden sizin manuel olarak gerçekleştirmeniz gerekiyor. Fakat bu işlem artık günümüzde çok ama çok basit ve kaldı ki Keenetic'in modem arayüzü ile aşırı basit. Keenetic marka bir modem alırsanız, Modemi alın, kutudan gelen telefon kablosunu modemin arkasına takın, daha sonra telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan -eğer bilgisayardan kurulum yapacaksanız LAN portuna ethernet kablonuzu takın- modem arayüzüne girip size verilen internet kullanıcı adı ve şifresini girin ve kurulum kendi kendine başlar zaten.

Hayır, gerekmez. Sadece, eğer ISS'nizden modem almazsanız, internet kurulumunu modem arayüsü üzerinden sizin manuel olarak gerçekleştirmeniz gerekiyor. Fakat bu işlem artık günümüzde çok ama çok basit ve kaldı ki Keenetic'in modem arayüzü ile aşırı basit. Keenetic marka bir modem alırsanız, modemi alın, kutudan gelen telefon kablosunu modemin arkasına takın, daha sonra telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan -eğer bilgisayardan kurulum yapacaksanız lan portuna Ethernet kablonuzu takın- modem arayüzüne girip size verilen internet kullanıcı adı ve şifresini girin ve kurulum kendi kendine başlar zaten.

Anladım zaten kablolu bağlanacağım. O zaten ilk takımda yapar diyorsunuz. Kullanıcı şifreyi nasıl alacağım?

Anladım zaten kablolu bağlanacağım. O zaten ilk takımda yapar diyorsunuz. Kullanıcı şifreyi nasıl alacağım?
Kullanıcı adı ve şifreniz abonelik işlemleriniz sırasında size verilir. 0'dan abonelik açtıysanız sizin ayar yapmanıza gerek yok. Kurulum hizmeti olarak evinize gelinecek ve sizin gözetiminiz altında kurulum ekibi gerekli modem bağlantılarını girip, arayüzden gerekli işlemleri yapıp sizinle birlikte sorun olmadığını teyit ederek kurulum işlemini tamamlayacak. Sizin yapmanız gereken bir şey yok.

Kullanıcı adı ve şifreniz abonelik işlemleriniz sırasında size verilir. 0'dan abonelik açtıysanız sizin ayar yapmanıza gerek yok. Kurulum hizmeti olarak evinize gelinecek ve sizin gözetiminiz altında kurulum ekibi gerekli modem bağlantılarını girip, arayüzden gerekli işlemleri yapıp sizinle birlikte sorun olmadığını teyit ederek kurulum işlemini tamamlayacak. Sizin yapmanız gereken bir şey yok.
Tabii bu noktada ben yine de ISS'nin verdiği modemlerin alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Siz kurulumu kendi modeminiz üzerinden yaptırın ki zaten deneyimli bir kurulum elemanı geleceğinden, her modemde kurulumu yapabilir. Kaldı ki kurulum yapmak oldukça basit bir işlem artık dediğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı