Birden fazla antivirüs ve Malwarebytes kullanmak gerekli mi?

thelordreturn

Centipat
Daha fazla  
Windows Defender'a ilaveten Kaspersky Free ve Malwarebytes kullanıyorum. Gerek var mı bu kadar korumaya ve denetlemeye? Aslında Defender işimi görüyordu her gün güncelleştirmelerini yapıyordum. İsteğim dışımda hiçbir zaman bilgisayara virüs bulaştırmadım sadece PC de 2 tane crackli yazılım var o kadar onları da kendi isteğim ile kurdum zaten eğer crack virüs ise ve hiç başıma olumsuz bir durum gelmedi. 2 gündür Kaspersky ve Malwarebytes kullanıyorum ve bana fazladan bir şey katmadıklarını gördüm. Eğer gereksiz derseniz bu 2 programı kaldıracağım. Bilgileriniz ve düşünceleriniz önemli.

Dışardan yükleme yapmıyorsan Defender bile yeter, onun harici arada yapıyorsan yaptığın kaynağı doğru seçmelisin. Normal şartlarda düzgün kaynaklardan indirme yaparsan taramaya bile gerek yok ama yinede sırf tarama için BitDefender kullanabilirsin eğer çok takıntılıyım dersen.

Hayır gerek yok. Yıllardır virüs programı kullanmıyordum geçen forumdaki bir arkadaşa 4 yıldır virüs programı kurmadığım halde 1 kere bile virüs bulaşmadığını kanıtlamak için kurmuştum ve 0 virüs çıkmıştı, programı silmeye üşendiğim için duruyor. Eğer sağduyuya sahip bir insansanız zaten virüslü dosya yüklemezsiniz, yükleseniz de Windows Defender gayet yeterli.

Windows Defender'a ilaveten Kaspersky Free ve Malwarebytes kullanıyorum. Gerek var mı bu kadar korumaya ve denetlemeye? Aslında Defender işimi görüyordu her gün güncelleştirmelerini yapıyordum. İsteğim dışımda hiçbir zaman bilgisayara virüs bulaştırmadım sadece PC de 2 tane crackli yazılım var o kadar onları da kendi isteğim ile kurdum zaten eğer crack virüs ise ve hiç başıma olumsuz bir durum gelmedi. 2 gündür Kaspersky ve Malwarebytes kullanıyorum ve bana fazladan bir şey katmadıklarını gördüm. Eğer gereksiz derseniz bu 2 programı kaldıracağım. Bilgileriniz ve düşünceleriniz önemli.
Kendim defender bile kullanmıyorum ne indirdiğinizi biliyorsanız defender işinizi görür.

Bende sizinle aynı fikirdeyim Kaybersky ve Malwarebytes kaldırıyorum eski sisteme geçeyim cevaplar ve yorumlar için teşekkürler. Defender ile devam. Her gün güncelleştirmeleri denetle yapmayı unutmayın bu arada :)

Geri
Yukarı